جراحی زیبایی باسن

روش های جراحی زیبایی باسن

یکی از عمل های زیبایی که امروز بسیار مورد توجه می باشد جراحی زیبایی باسن است که روش های مختلفی دارد و طی آن به برجسته سازی یا کوچک سازی باسن می پردازند. از جمله روش های جراحی زیبایی باسن ، پروتز باسن و تزریق چربی باسن است:

  • پروتز باسن

در این نوع جراحی هدف، بزرگ کردن یا فرم دهی باسن است که گاه احتمالا این بد فرمی به خاطر لاغر کردن افراد به وجود می آید که در نتیجه آن باسن حالت شل و افتاده پیدا می کند و برای فرد بسیار ناخوشایند است. پروتز باسن با استفاده از مواد گوناگونی صورت می گیرد از جمله ژل ها و سیلیکون های الاستیکی که علاوه بر فرم دهی باعث سفت شدن باسن نیز می شوند.

چهت مشاوره درخصوص جراحی زیبایی باسن ، جراحی زیبایی سینه ، جراحی زیبایی شکم و جراحی زیبایی بینی به فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی “دکتر مهدی جعفری” مراجعه نمایید. 

البته انتخاب نوع پروتز بسته به میزان قوام ماهیچه در فرد متفاوت است که در حین معاینه نوع آن تعیین می شود. از جمله مواردی که بعد از انجام عمل باید رعایت شود این است که فرد بعد از پروتز باسن نباید از کرم های برنزه کننده استفاده کند و باید از آفتاب گرفتن خودداری کند. همچنین فرد تا مدتی نباید حرکات و ورزش های سنگین انجام دهد. دوره نقاهت این جراحی زیبایی تا بهبودی کامل بین ۴-۶ ماه می باشد.

در این روش برای تزریق چربی از نواحی دیگر بدن مانند شکم، پهلوها و ران که چربی بیشتری دارند، چربی برداشته می شود و به باسن تزریق می شود. این روش بسیار مناسب است از آن جهت که چربی از بدن خود فرد برداشته می شود و کاملا طبیعی است و برای افرادی مناسب است که باسن کوچکی دارند یا افتادگی باسن در آن ها وجود دارد.
این روش نیز علاوه بر فرم دهی به سفت شدن باسن کمک می کند، از علل دیگر تزریق چربی باسن می توان به قرینه سازی باسن و یا موارد ترمیمی اشاره کرد.

کاندیدای جراحی باسن

خانم ها و آقایانی که در ناحیه باسن خود احساس نارضایتی دارند می توانند با انجام پروتز باسن به نتیجه ایی ایده آل در این زمینه دست پیدا کنند، عموما هدف از این جراحی پلاستیک برجستگی و ایجاد برآمدگی در باسن است. 

چگونگی انجام پروتز باسن

این نوع جراحی معمولا با بی هوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود که بستگی به شرایط بیمار و نظر متخصص زیبایی دارد. ابتدا بیماران بر روی شکم خود خوابانده می شوند تا پزشک بتواند اقدامات لازم را بر روی باسن فرد انجام دهد. برش هایی بر روی باسن ایجاد می شود، برش های ایجاد شده در باسن می تواند در محل رسیدن ران ها به یکدیگر و یا در پایین خط باسن ایجاد شود.

انواع روش های جراحی پروتز باسن

معمولا بیشتر جراحی پروتز باسن به روش دوم صورت می گیرد و به همین علت برش ها کمتر دیده می شود و بعد از مدتی محو شده و دیده نخواهد شد. اما این برش می تواند احتمال عفونت را در اشخاص بیشتر کند. پیشنهاد می شود پیش از انجام پروتز باسن در ابتدا از متخصص زیبایی بخواهید که در رابطه با نحوه این برش ها برای شما توضیحاتی ارائه دهد. پس از برش حفره ایی در باسن می توان از این طریق پروتز را در زیر و یا روی ماهیچه باسن قرار داد. متخصص زیبایی حرفه ای همچون دکتر مهدی جعفری سعی می کند پروتز ها به گونه ای در باسن قرار بگیرند که احتمال جابه جایی پروتزها به حداقل برسد.
در انتها جراح زیبایی در سمت دیگر به همین طریق پروتز ها را جایگذاری می کند و  از قرینگی پروتز ها در قسمت چپ و راست اطمینان حاصل پیدا می کند. شکاف ها در نهایت با بخیه ها بسته می شود و بعد از گذشت چند ساعت بیمار از حالت بیهوشی خارج می شود.

مراقبت بعد از جراحی باسن

طبق نظر فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر مهدی جعفری برخی از مراقبت های ضروری بعد از این جراحی پلاستیک عبارتند از:

  • بیمار بعد از گذشت دو هفته می تواند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد.
  • در دوره نقاهت از لباس های تنگ مخصوص استفاده کنید تا شکل باسن به حالت جراحی شده فیکس بماند.
  • بیمار بعد از پروتز باسن نمی تواند به مدت چند روز بر روی نشیمن گاه خود بنشیند پس بهتر است در زیر خود یک کوسن نرم بگذارید.
  • برای اینکه شما از جراحی پروتز باسن نتیجه ایده آلی را به دست آورید بهتر است مراقبت های بعد از جراحی پروتز باسن را به درستی انجام دهید.
    بعد از جراحی باسن ، ورم ها به مدت چند هفته بر روی باسن وجود دارد و ممکن است شما از نتیجه جراحی شگفت زده و همچنین نگران شوید، در این باره باید مقداری شکیبا باشید و پس از کاهش ورم ها نتیجه نهایی دیده خواهد شد.
  • بیمار بعد از این جراحی پلاستیک احساس درد و ناراحتی و کبودی داشته که به دلیل اقدامات انجام شده بر روی اندام تحتانی و همچنین شکاف های ایجاد شده طبیعی خواهد بود. برای کاهش درد و ناراحتی می توان از داروهای مسکن استفاده کرد.