سه‌شنبه، 23 خرداد 1402

هدف از جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی

اصولا جراحی بینی یا رینوپلاستی بر اساس دو هدف انجام می شود:

  • جراحی زیبایی بینی 
  • جراحی ترمیمی بینی

در مواردی که رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی با هدف زیبایی انجام می‌شود، هدف بهبود شکل ظاهری بینی است. بخش های خاصی از بینی مانند استخوان و غضروف تغییر داده می‌شود تا هماهنگی بیشتری با سایر اجزای صورت برقرار شود.

 

جهت مشاوره تخصصی درخصوص جراحی زیبایی سینه، جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی، جراحی زیبایی شکم و سایر انواع جراحی زیبایی به تیم مشاوره متخصص زیبایی “دکتر مهدی جعفری” مراجعه نمایید.

چگونگی انجام رینوپلاستی

برای این کار می توان از برش های جراحی بسیار کوچکی در داخل بینی استفاده کرد این روش که رینوپلاستی بسته است بدون نیاز به برش دیواره های بینی انجام می شود. زمانی که برای جراحی نیاز به برش دیواره ها داریم عمل جراحی بینی به صورت باز خواهد بود . در مواردی که رینوپلاستی به هدف ترمیمی انجام می شود هدف از انجام عمل اصلاح آسیب ها و نقص های مادرزادی یا برطرف کردن مشکلات تنفسی خواهد بود. 

سوالات متداول جراحی بینی:

  • بعد از جراحی بینی تا چه مدت باید تامپون داخل بینی بماند؟

طبق نظر دکتر مهدی جعفری فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و متخصص زیبایی در بعضی از بیماران اصلا نیازی به تامپون وجود ندارد. در بیمارانی که برای آن ها تامپون گذاشته می شود، معمولا ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از تامپون برداشته می‌شود.

  • بعد از رینوپلاستی تا چه مدت باید از گچ (اسپلینت )استفاده کرد؟

بعد از یک هفته گچ بینی همراه با بخیه های محل عمل خارج می شود.

  • تا چه مدت بعد از عمل بینی باید از چسب استفاده کرد؟

چسب بینی بستگی به نظر جراح زیبایی دارد، معمولا بین یک تا ۳ ماه از چسب استفاده می‌شود.

  • بعد از رینوپلاستی و خارج کردن تامپون ها به راحتی نمی‌توانم از راه بینی نفس بکشم، آیا این مشکل طبیعی است؟

بله، به علت تورم داخل بینی ممکن است در ۱-۲ هفته بعد از عمل نفس کشیدن از راه بینی سخت باشد.

  • معمولا چند درصد از بیماران بعد از عمل اولیه نیاز به روتوش (عمل ثانویه) پیدا می‌کنند؟

بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از بیماران بعد از عمل اولیه ممکن است نیاز به درجاتی از اصلاح در عمل بعدی روتوش داشته باشند.

  • تورم بعد از عمل بینی تا چه مدت طول می‌کشد؟

تورمات در فردی با فرد دیگر متفاوت خواهد بود، در مواردی که پوست بیمار ضخیم باشد ممکن است تورم بعد از عمل تا ۱۸ ماه طول بکشد.

مراقبت های بعد از عمل جراحی زیبایی بینی از نظر بهترین متخصص زیبایی

 امروزه عمل جراحی زیبایی بینی یا جراحی رینوپلاستی توسط اغلب افراد بخصوص خانم ها صورت می گیرد، جراحی بینی جهت بهبود وضعیت ظاهری بینی و رفع مشکلات بینی انجام می شود. بعد از انجام جراحی بینی یا رینوپلاستی شما احیانا شاهد تورم و کبودی در زیر و اطراف چشمانتان خواهید بود و ممکن است دچار نگرانی شوید. بد نیست بدانید که این مشکل کاملا طبیعی است و بعد از مدتی کوتاه از بین خواهد رفت. اما نیاز است که اقداماتی قبل و بعد از جراحی بینی صورت بگیرد تا روند بهبود به آسانی پیش رود. در اینجا ما برخی از این اقدامات را به شما ارائه خواهیم داد.

مهم ترین اقدام بعد از رینوپلاستی

اولین و مهم ترین اقدامی که نیاز است بعد از جراحی زیبایی بینی صورت گیرد، قرار دادن کمپرسور سرد در زیر چشم و اطراف بینی است. باید حواستان باشد که کمپرس را بر روی پیشانی تان قرار ندهید زیرا ممکن است دچار سردرد شوید. بهترین راه استفاده از کمپرس سرد قرار دادن آن بر روی پارچه است، تا کمپرس یخ پوستتان را اذیت نکند. همچنین نیاز است که هر یک ربع یکبار اینکار را تکرار کنید. بهتر است ۲ الی ۳ روز بعد از عمل اینکار را انجام دهید.

داروهای تجویز شده بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

بعد از عمل جراحی بینی پزشک متخصص زیبایی داروهایی را برای شما تجویز خواهد نمود. نیاز است که شما این داروها را طبق دستور پزشک مصرف نمایید تا زودتر به بهبودی کامل برسید. این داروها شامل کپسول های آنتی بیوتیک و قرص های مسکن و قرص های سرماخوردگی و قطره بینی و نیز آمپول های دگزامتازون می باشد که طریقه ی مصرف این دارو ها را فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تعیین خواهد نمود.

پانسمان بعد از جراحی زیبایی بینی

معمولا بعد از ۲ روز پانسمان داخل بینی برداشته می شود. بعد از برداشتن پانسمان داخلی نیاز است که برای شستشوی بینی از سرم شستشو استفاده نمایید. بهتر است در روز حداقل دو بار از سرم شستشو استفاده کنید، اما حواستان باشد که اینکار را به آرامی انجام دهید.

مصرف دخانیات بعد از جراحی رینوپلاستی

معمولا قبل از عمل، شما توسط داروی بیهوشی، بیهوش می شوید. اگر دخانیات مصرف نمایید این امر باعث می شود که بدن شما در مقابل فشارهای ناشی از بیهوشی مقاومت نداشته باشد و مشکلاتی در بیهوشی برای شما پیش بیاید. بنابراین نیاز است که چند هفته قبل از عمل جراحی زیبایی بینی از دخانیات استفاده نکنید.

ورزش بعد از عمل جراحی زیبایی بینی از نظر بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک

یکی از مسائلی که ممکن است دچار نگرانی شما شود انجام فعالیت های ورزشی بعد از رینوپلاستی است. بهتر است بدانید که اگر بعد از جراحی رینوپلاستی به خوبی استراحت کنید باعث می شود که زخم های شما بهتر ترمیم شود. بعد از یک هفته بعد از عمل احتمال سرگیجه و خون ریزی کاهش پیدا خواهد کرد و آثار بیهوشی کمتر می شود .

بهترین زمان برای ورزش بعد از رینوپلاستی

معمولا بعد از ۲ هفته می توانید فعالیت های ورزشی آسان مانند پیاده روی را انجام دهید. بعد از یک ماه می توانید شنا کنید اما توجه داشته باشید که در آب شیرجه نزنید. دقت نمایید که تا دو ماه از سونای خشک و بخار بپرهیزید زیرا ممکن است که پوست شما دچار سوختگی و تورم گردد. 

دکتر جعفری بهترین متخصص زیبایی در تهران

دکتر مهدی جعفری با سابقه ای طولانی در زمینه انواع جراحی های زیبایی از جمله جراحی زیبایی سینه شامل پروتز سینه و ماموپلاستی، جراحی بینی یا رینوپلاستی، لیپوماتیک و لیپوساکشن و تزریق ژل و تزریق بوتاکس بهترین متخصص زیبایی در تهران می‌باشند. برای مشاهده‌ی کارهای آقای دکتر جعفری می‌توانید به تلگرام و  آپارات ایشان مراجعه فرمایید.
دکتر مهدی جعفری

دکتر مهدی جعفری

دکتر مهدی جعفری، عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران و فوق تخصص جراحی پلاستیک است. او رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را دریافت کرده است. دکتر جعفری با استفاده از تجهیزات مدرن و با همراهی تیم حرفه‌ای، در زمینه جراحی های زیبایی مانند جراحی زیبایی سینه، بینی، باسن، لیپوساکشن و تزریق بوتاکس و ژل فعالیت می‌کند. او آماده ارائه خدمات به زیباجویان عزیز با توانایی و تجربه خود می‌باشد...

دسته بندی ها:

دیدگاه ها

ثبت دیدگاه
اینستاگرامآدرس مطبتماس سریعدرباره دکتر
کد های هدر و فوتر فعال هستند