لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک یک روش ليپكتومي حداقل تهاجمی است که با استفاده از انرژی با سرعت بالا برای تجزیه چربي و عدم اسيب به بافت همبند انجام مي شود. چربی مایع، پس از آن به آرامی ساكشن می شود و از بدن دفع می شود.

در این مقاله سعی شده به هر سوالی که در ذهن شما ایجاد میشود، پاسخ داده شود. عمل لیپوماتیک بر خلاف ليزر ليپوليز از حرارت به عنوان منبع انرژی استفاده نمی کند، بنابراین خطر سوختگی پوست و یا آسیب پوست وجود ندارد، زیرا ممکن است با تکنولوژی لیزر و اولتراسوند این خطر وجود داشته باشد. از آنجا که این روش به تحریک کلاژن در منطقه درمان شده تا 6 ماه پس از درمان کمک می کند، پوست اضافی به درجاتي جمع وحجم زیادی از چربی ها اغلب در طول این دوره خارج می شوند.

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها

ایمن، موثر و آسان است اگر کانول با بافت های غیر چربی برخورد کند، سیستم امنیتی فعال و دستگاه فورا متوقف مي شود. علاوه بر این، این روش كم درد یا بدون درد است. روش لیپوماتیک لرزشی به آرامی چربی بدن را از بین می برد. در این روش حداقل آسيب در هنگام خروج چربی دیده می شود. اجازه می دهد تا کشش پوست بسیار عالی بوده مدت زمان کوتاهتر، بهبود سریع تر و در نتیجه درمان انعطاف پذیر باشد. این روش به پزشک اجازه می دهد تا چربی اضافی بدن را از یک یا چند منطقه بدن به صورت همان زمان خارج کند به عنوان مثال از نقاط دشوار و ظریف که نیاز به مراقبت های اضافی دارند، مانند زانو. در این روش بدن با دقت به شکل و اندازه دلخواه تبدیل می شود و انواع مختلف چربی، از جمله چربی فیبري خارج مي گردد.

مناطق قابل انجام لیپوماتیک

این تکنولوژی پیشرفته می تواند چربی را از مناطق زیر خارج کند:

 • شکم
 • باسن
 • پهلوها
 • پشت
 • صورت
 • گردن
 • بازوها
 • زانوها

بهترین نامزدها برای لیپوماتیک

با آخرین پیشرفت هایی که لیپوماتیک با ارتعاش ارائه می دهد، افرادی که قبلا برای روش های لیپوماتیک واجد شرایط نبودند، اکنون می توانند حجم بیشتری از چربی را بدون بستری شدن در بیمارستان از بدن خارج کنند. اغلب افرادی که از رژیم های مکرر خسته شده اند و یا حجم چربی شکم و پهلو زیاد است و یا ورزش نمی کنند بیشتر تمایل به استفاده از این روش ها را دارند.

هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک بستگی به تعداد مناطق تحت درمان و مکان انجام و مهارت پزشک دارد.

مراحل انجام لیپوماتیک

قبل از عمل جراحی لیپوماتیک

قبل از عمل، بیماران باید آزمایش هایی را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که جراحی به خوبی انجام شده است. توصیه های زیر ممکن است پیشنهاد شود:

افرادی که از داروهای معمول آسپیرین و ضد التهاب، ضد انعقاد استفاده می کنند باید حداقل دو هفته قبل از جراحی مصرف دارو را قطع کنند. ممکن است از خانم ها خواسته شود از قرص ضد بارداری استفاده نکنند. بیماران مبتلا به کم خونی ممکن است از مکمل های آهن استفاده کنند. فرد باید فرم رضایت را امضا کند. این فرم نشان می دهد که بیمار کاملا از خطرات، مزایا و گزینه های احتمالی این عمل مطلع است.

بعد از عمل لیپوماتیک

نتایج برای تمام انواع پوست و بدن قابل توجه خواهد بود. هنگامی که چربی در ناحیه تحت درمان خارج می شود، اگر بیمار رژیم غذایی سالم و شیوه زندگی درست داشته باشد، نباید چربي به سایر قسمت های بدن بازگشت کند.

این روش راحت است و به خوبی تحمل می شود، زیرا اکثر بیماران فقط درد کمی احساس می کنند. ممکن است قرمزی خفیف، حساسیت، تورم یا استحکام بافت در مناطق تحت درمان داشته باشید که ممکن است تا چند هفته طول بکشد. به طور کلی، همه چیزهایی که برای تسکین حساسیت مورد نیاز است، پک سرد و / یا استامینوفن یا ضد التهاب خفیف مانند ایبوپروفن است. ماساژ آرام منطقه، دو بار در روز برای 5-10 دقیقه ممکن است نتایج خوبی داشته باشد. فعالیت روزانه طبیعی، از جمله ورزش، بلافاصله بعد از درمان شروع می شود. در واقع، فعالیت بدنی سبک، همراه با هیدراتاسیون مناسب، به جمع آوری چربی از طریق سیستم لنفاوی کمک می کند و نتایج شما را بهبود می بخشد.

نتایج عمل لیپوماتیک

نتایج لیپوماتيك تا زمانی که التهاب کاهش یابد، مشخص نخواهد شد. در برخی موارد ممکن است چند ماه طول بکشد. بعد از تقریبا 4 هفته، بیشتر تورم حل شده و ناحیه ای که چربی برداشته شده حجم کمتری خواهد داشت.

خطرات انجام عمل لیپوماتیک

هر عمل جراحی خطر خونریزی، عفونت و واکنش نامناسب به بیهوشی رادارد. ریسک عوارض معمولا با توجه بمدت زمان عمل، مهارت جراح و آموزش‌های ویژه، مرتبط است. خطرات و عوارض جانبی ناخوشایند شامل موارد زیر است:

 • کبودی شدید: این می‌تواند چندین هفته ادامه یابد.
 • التهاب: تورم ممکن است تا 6ماه طول بکشد.
 • ترومبوفلبیت: لخته شدن خون درورید، باعث التهاب و عوارض بیشتر می‌شود.
 • بی نظمی های کانتور: اگر الاستیسیتیم پوستی ضعیف باشد و اگر زخم به روش غیر عادی بهبود یابد، یا اگر حذف چربی ناهموار باشد، پوست ممکن است چروکیده و موج دار باشد.
 • بی حسی : منطقه آسیب دیده ممکن است برای مدتی احساس بی حسی داشته باشد، اما این معمولا موقت است.
 • عفونت: به ندرت ممکن است عفونت پوستی بعد از جراحی لیپوماتیک رخ دهد. گاهی اوقات این حالت نیاز به درمان جراحی، با خطر زخم شدن دارد.
 • سوراخ شدن احشا شکم: این حالت بسیار نادر است.
 • مرگ : بیهوشی شامل خطر کم مرگ است.
 • مشکلات کلیه یا قلب: به دلیل اینکه مایعات تزریق میشوند، تغییر در سطح مایعات بدن ممکن است باعث مشکلات کلیه یا قلب شود.
 • آمبولی ریه: چربی به رگ های خون وارد می‌شود و به ریه ها رفته و گردش خون را در ریه ها مسدود می‌کند.این مسئله‌ میتواند تهدید کننده زندگی باشد.
 • ادم ریوی: گاهی اوقات، وقتی مایع وارد بدن می‌شود در ریه ها تجمع می‌یابد.
 • واکنشن آلرژیک: بیمار ممکن است به داروها یا مواد مورد استفاده در جراحی آلرژی داشته باشد.
 • سوختگی پوست: حرکت کانولا ممکن است باعث اصطحکاک با پوست یا اعصاب شود. بعد از عمل، بیمار ممکن است در بعضی موارد بی حس باشد.
 • بیهوشی: کسانی که بیهوشی عمومی دارند معمولا یک شب رادر بیمارستان میگذرانند.کسانی ک دارای بی حس کننده موضعی بوده اند ممکن است در همان روز بیمارستان را ترک کنند.

دوران بعد از عمل لیپوماتیک

 • گن های الاستیکی: یا یک کمربند الاستیکی پشتیبانی برای منطقه هدف استفاده می‌شود.
 • آنتی بیوتیک ها: این دارو ممکن است بلافاصله بعد عمل داده شود .
 • داروهای مسکن: مسکن ها میتوانند به کاهش درد و التهاب کمک کنند.
 • بخیه: جراح بخیه ها را در دو هفته بعد عمل می کشد.
 • کبودی: کبودی های قابل توجهی در ناحیه هدف ممکن است رخ دهد که به مرور زمان برطرف می‌شود.
 • بی حسی: ناحیه ای که چربی برداشته شده است، ممکن است بی حس شود. این حالت معمولا در عرض 6 تا 8 هفته بهبود می یابد.

تفاوت لیپوماتیک در مقابل لیپوساکشن با کمک التراسونیک

لیپوساکشن با استفاده از دستگاه التراسونیک به عنوان جراحی زیبایی منسوخ شده است زیرا از دستگاه های قدیمی و روش قدیمی استفاده می شد. بدن شما درد زیادی را تحمل می کرد زیرا فرایند تجریه چربی کاملا بی رحمانه است و امواج التراسونیک برای تبدیل چربی به امولسیون شوک وارد می کردند.

این روش ریسک بالای عوارض جانبی دارد زیرا انرژی اولتراسونیک نه تنها باعث کاهش چربی می شود بلکه می تواند اعصاب، عضلات و رگ های خونی بدن را نیز مورد آسیب قرار دهد. نتیجه خیلی رضایت بخش نیست. از طرف دیگر، لیپوماتیک بسیار آهسته و با كمترين اسيب است.   
 این دستگاه از یک ماشین با کمک هوای فشرده همراه با یک کانول استفاده می کند که به طور خودکار 360 درجه چرخش می کند. این حرکت به طور خودکار اجازه می دهد تا چربی خرد شود.

این روش بسیار امن و مؤثر است و اگر در طول عمل جراحی، اقدامات ایمنی بالا انجام شود، خطرات آن کم است. سیستم به راحتی قابل حمل است و بنابراین اجازه می دهد جراحان بر دقت متمرکز شوند.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

به طور کلی، لیپوساکشن اولتراسونیک یک روش جراحی منسوخ با روش قدیمی است و منجر به نتایج نامطلوب می شود. لیپوساکشن با استفاده از اولتراسونیک، نیاز به استفاده از مایع با حجم زیاد را با استفاده از یک پروب فلزی یا پدال برای تحویل انرژی اولتراسونیک و حرارت برای تجزیه چربی دارد. چربی را به عنوان گوشت چرب جامد در نظر بگیرید و امواج التراسونیک چربی را خرد می کنند.

بدن شما فشار زیادی را بیشتر از آنچه که می توانید متحمل می شود. علاوه بر این، انرژی اولتراسونیک نه تنها چربی را از بین می برد بلکه به اعصاب، عضلات و رگ های خونی نیز آسیب می رساند. این فرآیند تجزیه چربی باعث درد ناخوشایند، تورم شدید و بهبودی آهسته پس از لیپوساکشن اولتراسونیک می شود.

لیپوماتیک در مقابل لیپوساکشن اولتراسونیک بسیار آهسته است. با کمک دستگاه هوادهی هوای فشرده، کانول لیپوماتیک می تواند به طور خودکار 360 درجه چرخش کند. هنگامی که سیستم امنیتی فعال با بافت های غیر چربی مواجه می شود کانولا را متوقف می کند. به عبارت دیگر، لیپوماتیک از اعصاب، عضلات و عروق خونی محافظت می کند در حالی که به طور موثر چربی را مورد هدف قرار مي دهد.

لیپوماتیک جراحان پلاستیکی را از کارهای خسته کننده آزاد می کند و به آنها کمک می کند تا در عمل تمرکز کنند. روند ساكشن ملایم نیز تا حد زیادی تروما پس از جراحی، ادم، کبودی و زمان بهبودی برای بیماران را کاهش می دهد. نتایج لیپوماتیک نتایج جراحی رضایت بخش را با درد کمتر و زمان کمتر فراهم می کند.

اگر شما از ان دسته افرادي هستيد كه ساعت ها در سالن ورزش فعاليت ميكنيد در عين حال مراقب رژیم غذایی خود نيز مي باشيد اما هنوز هم نمی توانید وزن کم کنید،بهترین راه حل برای شما لیپوماتیک است. لیپوماتیک یکی از آخرین نوآوری های لیپوساکشن است.

سوالات مهم درباره لیپوماتیک

1- چقدر طول می کشد تا نتایج لیپوماتیک را ببینید؟

اکثر بیماران 90٪ از نتایج لیپوماتیک نهایی را یک تا سه ماه بعد از عمل مشاهده می کنند. چند هفته اول بعد از عمل، تورم پس از عمل وجود دارد.

2- لیپوماتیک چقدر درد دارد؟

در طول دو روز پس از لیپوماتیک، میزان درد بستگی به نوع بیهوشی مورد استفاده برای لیپوماتیک دارد. بی حسی موضعی معمولا بیش از 24 ساعت پس از عمل ادامه می یابد. درد معمولا 2 تا 4 روز پس از لیپوماتیک شدیدتر می شود و سپس به طور پیوسته کاهش می یابد.

3- آیا لیپوماتیک ایمن است؟

مقدار چربی که می تواند با خیال راحت برداشته شود محدود است. اما خطراتی وجود دارد، از جمله عفونت، بی حسی و زخم. اگر چربی بیش از حد برداشته شود، ممکن است در پوست ناهمواری هایی دیده شود. خطرات جراحی بستگی به مقدار چربی برداشته شده دارد.

4- چقدر طول می کشد تا لیپوماتیک بهبود یابد؟

به طور معمول بیمار 3 تا 7 ساعت تحت جراحی قرار می گیرد. البته جراحی واقعی فقط 2 تا 3 ساعت طول می کشد. مدت زمان لازم برای تکمیل لیپوماتیک بستگی به سایز بیمار، تعداد مناطق تحت درمان و نوع بیهوشی مورد استفاده دارد.

5- آیا لیپوماتیک دردناک است؟

به طور کلی، در طول يه الی چهار روز پس از لیپوماتیک، مقدار درد كاهش پيدا ميكند. بی حسی موضعی 12 تا 24 ساعت بعد از عمل جراحی لیپوماتیک طول می کشد.

6- بهبود زخم های شکم چقدر دردناک است؟

در طول هفته دوم، منطقه درمان متورم است اما درد و کبودی در حال کاهش است. همچنین باید گن مخصوص خود را بپوشید تا بهترین نتیجه را ببينيد.بسته به استانه تحمل افراد 5 تا 10 روز پس از عمل جراحی آماده بازگشت به محل کار و کارهای روزانه هستید.

7- چقدر بعد از عمل لیپوماتیک می توانید ورزش کنید؟

به طور کلی یک تا سه ماه طول می کشد تا تمام تورم از بین برود. به همین دلیل، معمولا به بیماران توصیه می شود تا 4 هفته از ورزش اجتناب کنند. اگرچه برخی ممکن است دو هفته بعد از عمل شروع به ورزش کنند.

8- چقدر طول می کشد تا تورم پس از لیپوماتیک از بین برود؟

در صورتی که محل برش ها با بخیه بسته نشده باشد و از گن مخصوص استفاده کنید 70%تورم 4 هفته پس از لیپوماتیک برطرف می شود.

9- آیا اثر زخم لیپوماتیک بر روی بدن شما باقی می ماند؟

از آنجا که زخم ها بسیار کوچک هستند، معمولا قابل توجه نیستند. یک جراح ماهر قادر است زخم ها را در ناحیه پنهانی در بدن شما، مانند موهای شرمگاهی و یا ناف قرار دهد، به طوری که به راحتی قابل مشاهده نباشند. بسیاری از بیماران در اثر لیپوماتیک هیچ اثری از زخم مشاهده نمی کنند.

10- آیا می توان پس از لیپوماتیک پوست را سفت کرد؟

لیپوماتیک تکنیک حداقل تهاجمی برای حذف چربی (نه پوست) است. بهتر است این عمل در بیماران با پوست خوب، یعنی بدون پوست اضافی و بدون شلي پوست ، انجام شود.

11- آیا لیپوماتیک به بدن آسیب می رساند؟

جراحی لیپوماتیک به خودی خود دردناك نیست. بیمارانی که بیهوشی عمومی دریافت می کنند در حین جراحی بیدار نمی شوند و هیچ چیز را احساس نمی کنند. بیمارانی که بی حسی موضعی دریافت می کنند، ممکن است در طی مراحل (بدون درد) احساس فشار کنند.

12- آیا عمل لیپوماتیک تحت پوشش بیمه درمانی قرار دارد؟

از آنجا که لیپوماتیک یک عمل جراحی زیبایی است، بیمه پزشکی آن را پوشش نمي دهد.

13- با لیپوماتیک چقدر وزن کم می کنید؟

در حالت ایده آل، بیمار باید بعد از لیپوماتیک معادل وزن چربی حذف شده کاهش وزن داشته باشد.

14- آیا امکان دارد در محل انجام لیپوماتیک افزایش وزن رخ دهد؟

در صورتی که کالری بیشتری نسبت به کالری که می سوزانید، مصرف کنید امکان بازگشت چربی ها وجود دارد.

15- عمل لیپوماتیک چقدر طول می کشد؟

به طور متوسط 3 تا 7 ساعت عمل جراحی طول می کشد. البته جراحی واقعی فقط 2 تا 3 ساعت طول می کشد. مدت زمان لازم برای تکمیل لیپوماتیک بستگی به سایز بیمار، تعداد مناطق تحت درمان و نوع بیهوشی مورد استفاده دارد.

16- تا چه مدت بعد از لاغری با لیپوماتیک چربی ها برنمی گردند؟

لاغری با لیپوماتیک بستگی به مراقبت های بعد از لیپوماتیک دارد، توجه داشته باشید که لیپوماتیک باعث کاهش سایز شما می شود و در صورتی که رژیم غذایی مناسبی نداشته باشید و همچنین اگر ورزش را در فعالیت های روزانه خود قرار ندهید دوباره افزایش سایز خواهید داشت.

پیکر تراشی بدون جراحی چیست ؟ 

داشتن اندامی لاغر و زیبا امروزه معیار و ملاکی بسیار مهم و اساسی برای خوشتیپ بودن و جذابیت شخص دارد و افراد زیادی همواره برای داشتن تناسب اندام در حال تلاش هستند؛ اما دسته ای از افراد برای دست یابی به تناسب اندام روش های بسیاری را امتحان می کنند اما از هیچ یک روش ها نتیجه خوب و مثبتی را بدست نمی آورند و هر بار از رسیدن به هدف خود ناامید می شوند

برای این دسته از افراد که با روش های مختلف به سختی وزن کم می کنند و انجام آن ها برای افراد بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد، معمولا پیشنهاد می شود که از عمل پیکرتراشی برای رسیدن به تناسب اندام استفاده کنند.

” لیپوماتیک ” از جمله پر استفاده ترین عمل های زیبایی در دنیا محسوب می شود که روزانه توسط هزاران نفر در سراسر دنیا انجام می شود و عمده افراد متقاضی آن افرادی هستنند که با استفاده از روش های مختلف نتوانسته اند به تناسب اندامی ایده آل دست یابند.

آیا پیکرتراشی بدون جراحی امکان پذیر است؟

شاید برای بسیاری از افراد متقاضی انجام پیکرتراشی این سوال به ذهن آن ها خطور کند که آیا پیکرتراشی با عمل جراحی همراه است و یا می توان پیکر تراشی را بدون استفاده از عمل جراحی انجام داد یا خیر. به طور کلی عمل زیبایی پیکر تراشی جزء عمل های جراحی باز محسوب نمی شود و یک روش سالم و کم خطر برای برداشت چربی های زائد شناخته شده است.

عوارض عمل لیپوماتیک

عمل زیبایی پیکر تراشی در طی سال های اخیر ابداع شده است و صرفا به عنوان روش جایگزین برای عمل زیبایی لیپوساکشن که دارای معایب وخطراتي برای شخص متقاضی بود شناخته می شود که دارای مراحل انجام ساده و کوتاهی است که در طی چند ساعت به اتمام می رسد و می توان نتیجه نهایی حاصل از آن را مشاهده کرد.

پیکرتراشی جزء عمل های زیبایی کم تهاجم در دنیا شناخته می شود که طی آن تنها فقط یک برش کوچک به اندازه چند میلی متر برای تخریب سلول های چربی استفاده می شود. همچنین از استفاده از این روش برای اکثر قسمت های بدن هر شخصی امکان پذیر است و افراد می توانند آن را برای ران ها، باسن، سینه و شکم و لیپوماتیک پهلو ها مورد استفاده قرار دهند 

آیا برای پیکرتراشی نیاز بعمل جراحي باز است؟   
در جواب این سوال باید بگوییم کلا برای لیپوماتیک نیاز به عمل جراحی باز نیست، مگر اینکه مثلادر لیپوماتیک سینه اقايان فرد بخواهد سینه ها را به سمت بالا بکشد که در آن زمان چند برش اضافه تر خواهیم داشت. خوشبختانه خبر خوب این است که هر روز با پیشرفت دستگاه های مدرن جهت انجام پیکرتراشی می توان امید داشت که عوارض این عمل به حداقل برسد و نتایج آن ماندگارتر و بهتر عمل کنند.

پیکر تراشی بدون درد و خونریزی چگونه انجام می شود؟

قطعا اکثر افراد متقاضی انجام پیکرتراشی دوست دارند که پیکر تراشی برای آن ها بدون درد و خون ریزی انجام شود. به طور کلی انجام لیپوماتیک برای هر فردی بدون نشانه هایی از جمله درد می باشد زیرا قبل از انجام پیکر تراشی پزشک یک داروی بی حس کننده موضعی را تزریق خواهد کرد که انجام جراحی پیکرتراشی برای شخص راحت انجام شود.

همچنین عمل پیکرتراشی دارای تهاجم زیاد نمی باشد و در اکثر مواقع خون ریزی در حین لیپوماتیک اتفاق نمی افتد که البته این عامل به معیار های همچون پزشک متبحر در انجام پیکر تراشی بستگی دارد. امروزه پیشرفت های فن آوری و تکنولوژی توانسته است انواع این روش را گسترده و بهبود بخشد و اگرچه در حال حاضر تکنیک های بسیاری وجود دارد، مانند ايووماتيك يا اخرين نسل ليپوماتيك و پال پيشرفته.اما لیپوماتیک موثرتر و ایمن تر از دیگر روش های سنتی است. این عمل بدون درد وخونریزی است. درواقع لیپوماتیک یک انقلاب در روش لیپوساکشن است.

فرایند انجام لیپوماتیک برای هر فردی بسیار آسان است و مراحل پیچیده ای ندارد. در پیکرتراشی پس از این که ناحیه هدف را با استفاده از دارو، بی حس می کنند ابتدا برای این که راهی برای تخریب و استخراج چربی های زائد موجود در آن ناحیه ایجاد کنند، با استفاده از تیغ جراحی یک برش کوچک به اندازه چند میلی متر ایجاد می شود که بتوان لوله کانولا را در داخل لایه چربی فرو کرد. 

با كانولا ابتدا به ناحيه مورد نظر سرمي به نام تاميسنت تزريق ميكنند، سپس با لوله کانولا ديگري كه ان هم یک لوله بسیار باریک و دارای حرکات ارتعاشي است،به داخل بافت چربي فرو ميكنند و با ایجاد ارتعاش سبب جدا شدن سلول های چربی از یکدیگر می شود و چربی ها را به شکل یک امولیسیون مایع به وجود می آورد.پس از چربي امولسيون شده را دستگاه ساكشن می کند. در نهایت نیز ناحیه بريده شده توسط پزشک بخیه زده می شود و به این ترتیب مراحل انجام پیکر تراشی به اتمام می رسد. 

نتایج به دست آمده از پیکرتراشی بدون جراحی باز

مهم ترین بخش برای هر عمل زیبایی و یا درمانی، نتیجه حاصل از آن می باشد که افراد متقاضی حاضر اند به خاطر دست یابی به آن زمان و هزینه لازم برای آن را پرداخت کنند.

به طور کلی نتایج و تاثیرات حاصل از انجام پیکرتراشی به عوامل متعدد بستگی دارد و در همه افراد این نتایج یکسان نمی باشد و ممکن است در برخی افراد تاثیرات کم و در برخی دیگر تاثیرات بسیار خوب و مطلوبی را داشته باشد که تنها دلیل آن عواملی می باشد که لیپوماتیک به آن بستگی دارد.   
در افرادی که پیکرتراشی را انجام می دهند پس از اتمام عمل می توانند نتیجه اولیه را به طور واضح مشاهده کنند اما لازم است تا مدتی را به استراحت بپردازند تا دوران نقاهت و بهبودی پیکر تراشی به طور کامل سپری شود و پس از آن نتیجه نهایی برای شخص بدست خواهد آمد.

از جمله عواملی که می توان در نتیجه پیکر تراشی بسیار مهم دانست، مراقبت های پس از انجام پیکر تراشی می باشد که قطعا پزشک متخصص نیز اهمیت این موضوع را برای بیمار توضیح خواهد داد. نکات و توصیه هایی وجود دارند که بیمار باید پس از انجام پیکرتراشی آن ها را به طور مرتب و مکرر تا به اتمام رسیدن دوره نقاهت انجام دهند.

اما در نهایت پس از گذشت دوره نقاهت و بهبودی در بیمار، ناحیه لیپوماتیک شده در بیمار دیگر شکل و فرم قبلی خود را نخواهد داشت و شخص به یک اندام ایده آل و زیبا دست پیدا خواهد کرد که دیگر چربی زائدی در آن ناحیه وجود ندارد.

اگرچه ممکن است عوارضی هم داشته باشد یا پس از دوران نقاهت فرد احساس کند چربی ها زیر پوست گوله شده اند اما این اتفاقات بسیار کم رخ می دهند و در صورت بروز چنین مواردی باید جهت انجام بهترین کار با پزشک خود مشورت کنید. اما در کل نگرانی وجود ندارد چرا که امکان اصلاح و بهبود عوارض وجود دارد.

به طور کلی فرد بعد از چند ماه از دیدن نتایج عالی پیکرتراشی شگفت زده می شود و اعتماد بنفس و از ظاهر خود حس بهتری پیدا می کند. همچنین از آنجایی كه اين عمل یک عمل جراحی باز نیست پس از این نظر مورد توجه است به علاوه دوره نقاهت کوتاه مدت این روش باعث شده افراد هرچه زودتر پس از لیپوماتیک بتوانند به محل کار خود رفته و به زندگی روزمره بازگردند و البته افراد پس از پیکر تراشی زندگی شادتر و بهتری را شروع می کنند.

از پر تکرار ترین سوالاتی که معمولا از پزشک متخصص درباره پیکر تراشی سوال می شود مرتبط با میزان ماندگاری و دوام آثار حاصل از لیپوماتیک می باشد که این عامل جزئی از نقاط قوت و مزیت های پیکر تراشی محسوب می شود. به طور کلی میزان ماندگاری نتایج لیپوماتیک به چند عامل بستگی دارد که در صورتی که به درستی رعایت و انجام شوند میزان ماندگاری نتایج لیپوماتیک را می توان تا سال های طولانی بعد از عمل تضمین کرد.

به عنوان مثال یکی از عوامل تاثیر گذار در ماندگاری آثار حاصل از پیکر تراشی ، تغذیه سالم بعد از انجام آن می باشد. شخص باید همواره تلاش کند تا تغذیه سالمی داشته باشد و نباید برای مدت طولانی از غذاهای پرچرب و ناسالم استفاده کند که سبب افزایش وزن و چربی در بدن خواهد شد.

داشتن عادات غذایی خوب برای سلامتی ضروری است، این امر به مقابله با برخی از مهمترین بیماری های جامعه کمک می کند. به همین ترتیب، متخصصان پیروی از رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی را توصیه می کنند که می توانند فواید زیادی برای بدن به همراه داشته باشند. علاوه بر این، پس از اتمام درمان، توصیه می شود دستورالعمل های غذایی خوبی را از متخصص تغذيه دریافت کنید که مختص بدن شما با توجه به مزاج شناسی شما و مطالعه آنتروپومتریک انجام خواهد شد. پس از پزشک یا تیم مشاوره معتبر جهت برنامه تغذیه و رژیم کمک بگیرید.

همچنین واضح است استعمال سیگار برای هر جراحی می تواند عواقب خطرناکی داشته باشد، اگر نتایج لیپوماتیک و ماندگاری آن برای شما اهمیت دارد بهتر است از سیگار، قلیون، الکل و… دوری کنید. سعی کنید بهداشت خواب خود را رعایت کنید یعنی یک خواب شبانه سالم داشته باشید و یک ورزش هایی مثل یوگا و مراقبت و مدیتیشن را وارد روتین زندگی خود کنید چرا که باعث کاهش استرس شده و در نتیجه بر بهبود دوره نقاهت و ماندگاری روش پیکرتراشی تاثیر دارد. همچنین شخص برای این که بتواند تاثیرات پیکرتراشی (lipomatic) را برای مدت های طولانی حفظ کند باید ورزش کردن را در برنامه هفتگی خود بگنجاند که تاثیر به سزایی در دوام نتایج خواهد داشت.

به طور کلی فرد باید مراقب خود و بدنش باشد و سعی کند تغییر و نوسان وزن نداشته باشد منظور این است که همان قدر که از اضافه وزن ناگهانی جلوگیری می کند باید مراقب کاهش وزن ناگهانی نیز باشد.

بهترین جراح زیبایی و متخصص زیبایی

جهت مشاوره درمورد انواع جراحی زیبایی از جمله جراحی زیبایی سینه، جراحی زیبایی شکم، جراحی زیبایی بینی و پیکر تراشی می توانید به تیم مشاوره بهترین جراح زیبایی و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی “دکتر مهدی جعفری” مراجعه کنید. برای مشاهده برخی از نمونه کارهای دکتر به کانال کانال تلگرام و آپارات ایشان مراجعه کنید. 
دکتر مهدی جعفری

دکتر مهدی جعفری

دکتر مهدی جعفری، عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران و فوق تخصص جراحی پلاستیک است. او رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را دریافت کرده است. دکتر جعفری با استفاده از تجهیزات مدرن و با همراهی تیم حرفه‌ای، در زمینه جراحی های زیبایی مانند جراحی زیبایی سینه، بینی، باسن، لیپوساکشن و تزریق بوتاکس و ژل فعالیت می‌کند. او آماده ارائه خدمات به زیباجویان عزیز با توانایی و تجربه خود می‌باشد...

دسته بندی ها:

دیدگاه ها

ثبت دیدگاه
اینستاگرامآدرس مطبتماس سریعدرباره دکتر
کد های هدر و فوتر فعال هستند