LOGO
https://doctorjafari.ir/

عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی: 


ماموپلاستی یکی از انواع جراحی پلاستیک است که هدف آن تغییر سایز پستان (کوچک کردن سینه) بوده تا با تغییر فرم و کاهش سایز آنها به زیبایی اندام کمک کند بنابراین میتوان ماموپلاستی را یکی از انواع جراحی زیبایی به شمار آورد،گرچه در مواردي كه سينه خيلي بزرگ است و باعث مشكلات ساييدگي مهره هاي گردني مي شود،مي تواند درماني نيز محسوب شود.
در طول عمر انسان با توجه به پارامترهای مختلفی مانند تغییر وزن،بارداری و .. اندازه سینه‌ها تغییر میکند که گاهی این تغییر اندازه مطلوب نیست.

سینه‌های بیش از حد بزرگ باعث درد و رنج، اختلال جسمی و مشکلات روانی می‌شود. فعالیت‌های ورزشی به طور قابل توجهی محدود می‌شوند. تغییرات دائمی در نحوه حمل اشیا برای جبران وزن سینه‌های بیش از حد بزرگ، می‌تواند منجر به درد مزمن در ناحیه کمر، گردن و شانه ها شود.

درد کمر، شانه و گردن در اثر بزرگی سینه
طبق آمار، یکی از شایع‌ترین دلایلی که خانم‌ها به دنبال کم کردن سایز سینه هستند، دردی است که می‌تواند در اثر سینه‌های بیش از حد بزرگ ایجاد شود. با وجود اینکه قسمت بالای ستون فقرات، قوی و انعطاف پذیر است و به عنوان تکیه‌گاه قفسه سینه و کل قسمت فوقانی بدن عمل می‌کند، اما با این حال، فشار روی عضلات و رباطها، ناشی از سینه‌های بسیار بزرگ نسبت به ابعاد بدن یک خانم، می‌تواند باعث ایجاد درد شود. گاهی اوقات درد زودگذر است، اما به مرور زمان ممکن است به درد مزمن منجر شود. این درد ممکن است ماه‌ها و یا حتی سال‌ها ادامه داشته باشد.

تحریک پوست زیر سینه‌ها
سینه های بزرگتر تمایل به افتادگی دارند. اصطکاک پوست سینه و عرق کردن می‌تواند به ایجاد جوش قرمز در زیر سینه منجر شود. این جوش‌ها معمولاً روی چین‌های پوستی در اثر قارچ یا باکتری ایجاد می‌شوند. ممکن است افراد مبتلا به این واکنش پوستی به طور مداوم درد و خارش در زیر سینه خود احساس کنند. این مشکل نیز، نیاز به مداوای سریع دارد. سریع‌ترین درمان برای این مشکل، کم کردن سایز با جراحی ماموپلاستي مي باشد.

زیبایی؛ از دلایل مهم کوچک نمودن سینه با ماموپلاستي است. برای هر خانمي مهم است که خودش برای ظاهر و زیبایی و اندازه سینه خود تصمیم بگیرد. هیچ کس نباید برای او تصمیمی اتخاذ کند. برخی اوقات یک فرد ریزنقش، ممکن است سینه‌های بزرگی نداشته باشد، اما نسبت به اندازه بدن خود، احساس بزرگ بودن کند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، باعث می‌شود آن فرد به نحوه مشاهده بدن خود از سوی دیگران تاثیر بگذارد.

سینه های بسیار بزرگ می‌توانند شکل و نسبت بدن را تحریف کنند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، فرد به طور ناخودآگاه دچار فشار عضلانی می‌شود. همچنین، این اندازه نامتناسب می‌تواند امکان پوشیدن لباس، به سبک دلخواه و مطلوب را صلب کند.

کسانی که دارای این مشکل هستند، با کوچک شدن سینه های خود با ماموپلاستي به طور ناگهانی با این تجربه مواجه می‌شوند که می‌توانند لباسهایی را تن کنند که مدت‌ها آرزو داشتند!

شکی نیست که سینه‌های بزرگ در ورزش اختلال ایجاد می‌کنند. این امر به ویژه در مورد ورزشکاران خانمي که درگیر رقابت هستند صادق است.

افرادی که هیچ هدف ورزشی ندارند، اما دوست دارند دویدن، دوچرخه‌سواری، یا هر ورزش دیگری را برای تفریح و سلامتی خود انجام دهند، در صورتی که سینه‌های بزرگی داشته باشند، می توانند از ماموپلاستي برای کوچک کردن سینه خود بهره‌مند شوند.


چه افرادی نیاز به عمل ماموپلاستی دارند؟

عموما افرادی که با بزرگي سایز سینه‌ های خود مشکل دارند و این مشکل باعث شده تا زیبایی اندام و اعتماد به نفس ايشان تحت تاثیر قرار بگیرد و هم در فعالیت های روزمره با مشکل روبرو شوند نیاز به عمل ماموپلاستی دارند مانند خانم هایی که بزرگی سایز سینه هایشان باعث میشود تا رشته ورزشی مورد نظر خود را دنبال نکنند. همچنین خانمهایی که سایز سینه هایشان یکسان نبوده یا با اندازه سایر اندامها متناسب نیست اقدام به عمل ماموپلاستی مینمایند.

عمل ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه چگونه انجام میشود؟

این عمل توسط یک جراح فوق تخصص پلاستیک صورت میگیرد و شخص متقاضی به مدت 2 الی 4 ساعت تحت بیهوشی عمومی قرار میگیرد. جراح در سه ناحیه از سینه که این محدوده ها را با ماركر مشخص میکند برش هایی میزند. سپس جراح با دقت مقداری از بافت پستان را ،به نحوي که جريان خون نوك سينه ،هاله سينه و باقي مانده پوست سينه اسيب نبيند، برداشته تا تناسب و سایز مورد نظر به وجود آید سپس قسمت های برش داده شده بخیه شده و پانسمان میگردد.
در مواردي،شخص متقاضي خواستار كوچك كردن بيش از حد سينه مي باشد،در اين موارد بايد توجه داشت كه كوچك كردن بيش از حد سينه نه تنها از لحاظ زيبايي مناسب نيست بلكه به علت اسيب به جريان خون ممكن است قسمتي از هاله يا حتي نوك سينه نكروز و سياه شود و از دست برود.در بافت سينه كه برداشته مي شود ،اعصاب و عروق تغذيه كننده بافت سينه وجود دارد،لذا برداشت بيش از حد بافت سينه مي تواند به جريان خون بافت باقي مانده سينه از جمله نوك و هاله سينه اسيب بزند.

سن مناسب عمل ماموپلاستی :

عمل ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه بايد بعد از بلوغ صورت بگیرد که رشد سینه کامل شده است .هم چنین اگر این عمل بعد از دوران بارداری و شیردهی باشد نتیجه عمل تحت تاثير بارداري و شيردهي قرار نخواهد گرفت .اما در بعضي از دختر خانم ها اندازه سينه ها به حدي بزرگ است كه اعتماد به نفس انها را تحت تاثير قرار داده و ممكن است تاثير منفي در ازدواج انها بگذارد،لذا در اين موارد قبل از ازدواج و بارداري هم عمل ماموپلاستي بلامانع است.

اقدامات قبل از ماموپلاستی: 

 • به طور کلی توصیه میشود قبل از تمامی جراحی های زیبایی تحقیق کافی و مشاوره های لازم صورت بگیرد تا جراح حرفه ای و مجرب فوق تخصص پلاستيك انتخاب شود. مهارت جراح پلاستيك میتواند در نتیجه جراحی تاثیر بسزایی داشته باشد.
 • فرد متقاضي در جلسه مشاوره با جراح پلاستيك باید تمام خواسته های مورد نظر خود را به طور کامل برای وي تشریح کنید و از چگونگی نتیجه و روند کامل جراحی آگاه شود. باید کاملا صادقانه تمام سوابق بیماری و مصرف دارویی خود را اعلام کند و چنانچه عادات خاصی مانند مصرف سیگار و.. دارد ،بیان کند.
 • جراح پلاستيك شخص متقاضی را از منظر خطر ابتلا به سرطان پستان با توجه به سوابق خانوادگی و معاینه تخصصی مورد بررسی قرار میدهد و بعد از اطمینان از عدم ابتلا به سرطان ،معاینه های لازم مربوط به این عمل زيبايي ،مانند کیفیت پوست و محل قرار گیری نوک و هاله پستان را انجام میدهد .
 • برای تکمیل پرونده فتوگرافی يا گرفتن عكس از سينه ها قبل از عمل ضروري است.
 • افراد سیگاری باید توجه کنند برای انجام این عمل لازم است یک ماه قبل و بعد از عمل از استعمال سیگار خودداری کنند
 • دو هفته قبل از عمل ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه از مصرف الکل، داروهای ضد التهاب، آسپرین، ویتامین ای، بروفن و مکملهای گیاهی خودداری کنید.

مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی :

 • چون شخص متقاضی تحت بیهوشی کامل بوده است بنابراین بعد از عمل احساس سنگینی و گیجی دارد که تا 24 ساعت نیاز به همراه دارد.
 • بعد از مشاوره با جراح فوق تخصص پلاستیک راه رفتن را شروع کنید تا سریعتر بهبودی حاصل گردد.
 • باید داروهایی را که جراح تجویز کرده به صورت منظم مصرف کنید.
 • مصرف نمك در این زمان باید به حداقل ممکن برسد و برای شروع رژیم غذايي از مایعات استفاده شود.
 • برای التیام زخمها آناناس به شما کمک میکند و برعکس مصرف دخانیات و مشروبات الکلی تا یک ماه برای شما به شدت مضر است.
 • استفاده از سوتین طبی که جراح برای شما تجویز کرده پس از دوران جراحی بسیا مهم و حائز اهمیت است.
 • استحمام به فاصله دو روز از جراحی امکان پذیر خواهد بود.
 • بعد از سه روز ديگر نياز به پانسمان زخم نيست،فقط روزانه دو تا يه مرتبه توسط پماد انتي بيوتيكي يا ترميمي چرب شود.\

موارد منع ماموپلاستی :

 • در صورتی که شخص متقاضی دارای بیماری های قلبی یا دیابت كنترل نشده باشد یا اضافه وزن بیش از حدی دارد این عمل توصیه نمیشود.
 • در صورت ابتلا به هر نوع بيماري زمينه اي از جمله ديابت،بيماري قلبي،بيماري پوستي،بيماري التهابي و روماتولوژي،..فرد متقاضي بايد تاييديه اوكي و تمهيدات لازم قبل از عمل را از پزشك معالج خود بگيرد.
 • در ماموپلاستي نيز مانند هر جراحي زيبايي در صورتي كه توقعات فرد از عمل واقعي نباشد نبايد كانديد عمل شود.
 • به طور مثال كسي كه كانديد اين عمل مي شود بايد بداند كه شكل سينه بعد از عمل حالت طبيعي يا قطره اشكي يا اناتوميكال خواهد بودو چنانچه فرد ،خواستار شكل پروتزي با پر بودن بالاي سينه باشد،نبايد تحت ماموپلاستي قرار گيرد زيرا اين شكل با ماموپلاستي قابل وصول نخواهد بود.

عوارض ماموپلاستی: 

این عمل مانند سایر عملهای رایج عوارضی را در پی خواهد داشت كه به شايعترين اين عوارض اشاره خواهد شد:
١) کبودی که به مرور زمان رفع میشود .البته استفاده از بعضي پماد هاي موضعي ممكن است به مرتفع شدن سريعتر كبودي بيانجامد.
٢) تورم سینه
بعد از عمل درجاتي از ورم را فرد تجربه خواهد كرد که حداکثر تا سه ماه باقی خواهند ماند و پس از آن رو به کاهش خواهد رفت.

٣) حس نوک پستان و هاله اطراف ان خوشبختانه در ٨٠ درصد از موارد اسيب نمي بيند و اگر كاهش پيدا كند در عرض يك تا يك و نيم سال بعد از ان به مرور زمان بر مي گردد اما در ٢٠ درصد موارد ممكن است اسيب دائمي پيدا كند.
٤) شیردهی در ٧٠ تا ٨٠ درصد موارد مشکلی پيدا نميكند اما ٢٠ تا ٣٠ درصد موارد ممكن است تحت تاثير قرار گيرد.
٥) جای بخیه يا اسكار زخم در ماموپلاستی
ماندن جای بخیه موضوعی است که ممکن است بعد از عمل جراحی مامو پلاستی، ذهن شما را درگیر کند و دچار استرس بعد از عمل شوید. ممکن است این نگرانی برای شما به وجود آید که آیا بعد از عمل جراحی جای زخم و بخیه بماند، اما نگران نباشید اگر از دستورات بعد از عمل پيروي كنيد و از محصولات سيليكون به صورت پماد يا شيت استفاده كنيد،جای زخم و بخیه تا مقدار زیادی کاهش خواهد یافت ودر اكثريت موارد جای بخیه فقط به صورت يك خط باريك باقی خواهد ماند.

٦) باز شدن زخم:
ممكن است در يكي دو هفته بعد از عمل در محل هايي از برش جراحي خصوصا محل تلاقي برش عمودي با هاله و يا برش زير سينه ،زخم شما در حد چند ميلي متر باز شود.علت كاهش جريان خون لبه هاي پوست مي باشد ،نياز به بخيه مجدد ندارد و خود به خود با گذشت دو تا سه هفته بهبود خواهد يافت.

٧) جمع شدن خون يا ترشحات
در صورت بروز سروما يا هماتوم جراح پلاستيك معالج اقدام به تخليه ان خواهد كرد كه معمولا اين اقدام در مطب قابل انجام مي باشد.
٨) باقي ماندن درجاتي از غير قرينگي
در صورتي كه سينه هاي شما غير قرينگي زيادي قبل از عمل داشته باشد،اين غير قرينگي بعد از عمل كاهش مي يابد اما بايد توجه داشته باشيد كه ممكن است درجاتي از غير قرينگي باقي بماند كه معمولا جزيي و در اكثريت خانم ها وجود داشته و طبيعي محسوب مي شود.

هزینه جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه:

هزینه و قیمت این جراحی به عوامل مختلفی بستگی دارد اما عوامل اصلی که میتواند در تعیین قیمت نقش داشته باشد ،اندازه سينه قبل از عمل،انتخاب جراح پلاستيك و مرکز انجام عمل ماموپلاستی است. هزینه این این عمل شامل موارد زیر خواهد بود:

 • دستمزد جراح فوق تخصص پلاستيك
 • هزینه مرکز جراحی عمل ماموپلاستی
 • دستمزد پرسنل اتاق عمل و هزینه بیهوشی
 • هزینه داروهای تجویز شده
 • هزینه لباسهای اتاق عمل
 • هزینه آزمایشهای قبل و بعد از عمل
 • در مواردي كه به علت عوارض مانند جاي زخم،اصلاح باقيمانده غير قرينگي و يا هر علت ديگه اي نياز به جراحي ترميمي روتوش يا رويژن باشد،معمولا جراح پلاستيك هزينه دستمزد دريافت نميكند و فرد متقاضي فقط هزينه هاي مربوط به مركز جراحي را پرداخت ميكند.

 

عمل ماموپلاستی چند ساعت طول می کشد؟

عمل مامو پلاستی یک نوع عمل جراحی سینه است که به شما کمک می کند تا سینه های کوچک تر، سبک تر و زیبایی داشته باشید. این عمل باعث برداشتن چربی اضافه، بافت و پوست اضافه از سینه های شما می شود. زمان این عمل بسته به اندازه سینه بین 2 تا 3 ساعت طول می کشد.

متخصص مامو پلاستی در تهران

کسانی که می خواهند برای ماموپلاستی مراجعه کنند، ممکن است دچار استرس و نگرانی بعد ازعمل شوند و حتی ممکن است بخاطر اینکه احتمال دارد نتیجه مطلوب را نگیرند، از انجام این عمل جراحی خود داری می کنند. اگر شما دوست دارید جراحی مامو پلاستی را انجام دهید، اما از نتیجه آن نگران هستید، دکتر مهدی جعفری با تجربه بالا و مهارت زیاد در انجام اين عمل به شما در داشتن سینه با سایز دلخواه کمک می کند.


مشاهده نمونه جراحی های دکتر مهدی جعفری

دکتر مهدی جعفری بهترین جراح زیبایی و جراح سینه و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با ارائه خدمات ارزنده و تخصصی در زمینه جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی ، جراحی زیبایی باسن شامل لیفت باسن ، پروتز باسن و تزریق چربی به باسن ، جراحی لیپوماتیک و لیپوساکشن ، لیفت سینه یا ماستوپکسی ، ماموپلاستی یا کوچک کردن پستان در خدمت شما عزیزان است.

جهت مشاهده نمونه پروتز سینه و لیفت سینه ، رینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی ، ماموپلاستی ، لیپوماتیک ، تزریق ژل و تزریق بوتاکس انجام شده توسط بهترین جراح زیبایی دکتر جعفری به صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید