افتادگی پستان یکی از شایع ترین مشکلات بانوان است که ممکن است در اثر تغییرات وزنی، افزایش سن و پس از بارداری اتفاق بیفتد، در این مطلب از وب سایت بهترین فوق تخصص جراحی زیبایی و بهترین متخصص زیبایی در تهران “دکتر مهدی جعفری” با ایشان همراه باشید تا با ارزیابی اولیه بیمار از نظر افتادگی سینه آشنا شوید.

ماستوپکسی برای رفع افتادگی پستان توسط بهترین متخصص زیبایی

بعضی از بیمارانی که به دنبال جراحی ماستوپکسی برای اصلاح افتادگی پستان خود می باشند به فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خود، تصویری ایدئال از آنچه که می خواهند بعد از این عمل زیبایی به دست آورند، ارائه می دهند. این تصویر می تواند تصویر پستان های خود فرد در جوانی یا از مجلات یا از تصویر افراد سلبریتی یا مدل انتخاب شده باشد. متأسفانه این افراد به محدودیت ها و خصوصیات آناتومیک خودشان آگاهی کامل ندارند.

جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه انواع جراحی های پلاستیک و زیبایی توسط بهترین متخصص زیبایی در تهران “دکتر مهدی جعفری” با شماره های موجود در این صفحه با ایشان تماس بگیرید.

محدودیت آناتومیکی در به دست آوردن شکل دلخواه از ماستوپکسی

طبق نظر دکتر جعفری بهترین متخصص زیبایی در تهران ، محدودیت های آناتومیکی که مانع از به دست آوردن شکل دلخواه پستان بعد از عمل لیفت سینه می شوند عبارتند از : ضعف و آسیب پوستی، کیفیت و تراکم پایین بافت پستان، وجود غیر قرینگی قبل از عمل.
فردی که دارای کیفیت ضعیف پوستی و بافتی پستان می باشد نباید توقع داشته باشد که بعد از عمل دقیقاً شکل دوران جوانی خود یا شکل پستان افراد مدل یا سلبریتی را به دست آورد. برای انجام عمل جراحی ماستوپکسی یا لیفت پستان رضایت بخش فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی باید تمامی این موارد و محدودیت های آناتومیک را به فرد یادآوری و توقعات وی را از عمل واقعی کند.
افرادی که با افتادگی پستان به جراح فوق تخصص پلاستیک مراجعه می کنند، باید بدانند پوست ضعیف و نیروی جاذبه که باعث افتادگی سینه آن ها شده است بلافاصله بعد از عمل هم وجود دارند و از بین نرفته اند. لذا نتایج جراحی ماستوپکسی یا لیفت پستان ها برای همیشه ثابت نخواهد ماند.

روش های ارزیابی افتادگی سینه توسط بهترین متخصص زیبایی در تهران

در ارزیابی بیمار با افتادگی پستان یکی از مهم‌ترین اقدامات اولیه آنالیز و جدا کردن جزو افتادگی از حجم است. در فردی که دچار افتادگی پستان است اما از حجم پستان در سوتین خود راضی است جراحی ماستوپکسی یا لیفت پستان به وی کمک می کند تا به شکل دلخواه خود برسد. اما اگر هم‌زمان با افتادگی فرد از درد کمر یا گردن شاکی است و از حجم زیاد پستان ها ناراضی می باشد، عمل جراحی ماموپلاستی کاهنده حجم پستان برای وی مناسب است. مواردی هم وجود دارد که پستان ها افتاده اما حجم آن ها کم و مورد دلخواه فرد نمی باشد در این موارد به صورت هم‌زمان یا در دو مرحله جداگانه عمل جراحی ماستوپکسی و پروتز پستان همراه با تزریق چربی به پستان باعث بزرگ‌تر شدن پستان و کسب رضایت فرد می شود.
در ویزیت اولیه در مطب بهترین جراح فوق تخصص زیبایی “دکتر مهدی جعفری” با معاینه فیزیکی و طرح سؤالات میزان توقع فرد از عمل جراحی را ارزیابی می کند.

اقدامات انجام شده درجهت ارزیابی افتادگی سینه قبل از عمل

با نشان دادن تصاویر قبل و بعد از عمل و همچنین فرم شماتیک پستان قبل و بعد از عمل می توان به بیمار کمک کرد تا ارزیابی واقعی تری از نتایج بعد از عمل داشته باشد. در ماستوپکسی یا لیفت سینه با اینکه از بافت پستان برداشته نمی شود و فقط پوست اضافی برداشته می شود، ممکن است برای فرد بعد از عمل این تصور به وجود آید که حجم پستان کم شده است ، علت این است که با برداشتن پوست اضافی، بافت پستان در ناحیه ای کوچک تر فشرده می شود و این فشرده شدن بافت در پستان هایی که نرم تر و تراکم کمتری دارند بیشتر می باشد.
در افرادی که پهنای پستان بیشتری دارند و یا چین زیر پستانی پایین تر قرار گرفته است، به طوری که پستان روی قفسه سینه پخش شده است با جراحی ماستوپکسی پستان جمع تر شده و مساحت کمتری از قفسه سینه را بعد از عمل اشغال خواهد کرد و این نیز منجر به کوچک‌تر دیده شدن پستان بعد از عمل می شود.
پس در افرادی که بافت پستان نرم تر و تراکم کمتری دارد یا در افرادی که سینه های پهن و پخش شده ای دارند با اینکه در جراحی ماستوپکسی یا لیفت پستان از بافت پستان برداشته نمی شود اما بعد از عمل پستان کوچک‌تر به نظر می آید. فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی باید این مطلب را به فرد مراجعه کننده قبل از عمل یادآوری کند.

بهترین فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک

دکتر مهدی جعفری با سابقه ای طولانی در زمینه جراحی های پلاستیک و زیبایی از جمله جراحی رینوپلاستی، ابدومینوپلاستی ، ماموپلاستی ، پروتز باسن، لیفت باسن ، لیپوماتیک و لیپوساکشن، تزریق بوتاکس و تزریق ژل بهترین فوق تخصص جراحی زیبایی و بهترین متخصص زیبایی در تهران هستند. جهت مشاهده نمونه جراحی های انجام شده توسط ایشان به صفحه اینستاگرام مراجعه نمایید. 

ترجمه شده توسط دکتر مهدی جعفری

با تشکر از همراهی شما با وب سایت فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر جعفری