در این مطلب با دکتر مهدی جعفری فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و بهترین جراح زیبایی همراه باشید تا با جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی یا آبدومینوپلاستی و کاربرد آن در لاغری و دستیابی به اندامی ایده آل برای خانم ها و آقایان آشنا شوید.

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم امروزه کمک بزرگی به افرادی با شکم های شل و افتاده کرده است، با این روش می توانید بافت های چربی و پوست اضافی شکم را بردارید. بیشتر جراحی های ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم همراه با روش های ساکشنی انجام می شوند.

جهت مشاوره تخصصی درخصوص جراحی زیبایی شکم  یا ابدومینوپلاستی ، جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی ، جراحی زیبایی سینه یا ماموپلاستی ، جراحی زیبایی باسن و جراحی لیپوماتیک به تیم مشاوره متخصص زیبایی “دکتر مهدی جعفری” مراجعه نمایید.

ابدومینوپلاستی چیست

طی جراحی آبدومینوپلاستی یا جراحی شکم پوست و چربی های اضافی از شکم خارج و پوست اطراف آن کشیده و صاف می شود، نتیجه این جراحی زیبایی داشتن یک شکم صاف و بدون چربی است. جراحی آبدومینوپلاستی به این شکل است که جراح زیبایی و متخصص زیبایی برای شروع نیاز به بیهوشی و یا بی حسی موضعی بیمار دارد، بعد از این اقدام نیاز است تا بافت زیر شکم باز شود، به این منظور جراح زیبایی شکاف لازم را در زیر شکم ایجاد می کند این شکاف در واقع راه دسترسی به چربی های زیر شکم، دور شکم و اطراف ناف خواهد بود.

اقدامات بعد از جراحی زیبایی شکم

بعد از جراحی معمولا مقادیر زیادی پوست اضافه باقی می ماند که پیش از این توسط چربی ها کشیده شده اند، بافت شکم که دچار ترک و افتادگی شده است باید برداشته شود. برای این کار جراح پوست های افتاده زیر شکم و اطراف آن را نیز برش می زند و برای اینکه بتواند دوباره شکم را ترمیم کند از پوست های بالای ناف کمک می گیرد.

افراد مناسب برای جراحی شکم

طبق نظر دکتر مهدی جعفری فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و یکی از بهترین جراح زیبایی افرادی که دارای ویژگی های زیر باشند برای این جراحی پلاستیک مناسب اند:

  • افرادی که پوست های شل و آویزان دارند
  • افرادی که حالت الاستیکی پوست آنها از بین رفته است
  • افرادی که طی زایمان های متعدد دچار چاقی و افتادگی شکم شده اند
  • افرادی که وزن آنها بسیار زیاد بوده و مقدار زیادی کاهش وزن داشته اند
  • افرادی که باردار بوده اند و بعد از عمل زایمان دچار شلی و افتادگی پوست شکم شده اند

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوماتیک

آبدومینوپلاستی برای زیبایی شکم و برداشتن چربی ها و پوست اضافی آن کاربرد دارد، روش جراحی لیپوماتیک نیز بافت های چربی را از زیر پوست بیرون می کشد. تفاوتی که ابدومینوپلاستی با روش های لیپوساکشن دارد این است که روش های لیپوساکشن معمولا برای از بین بردن چربی های موضعی استفاده می شوند و تغییری در ساختار پوست ایجاد نمی کنند و معمولا جراح زیبایی و متخصص زیبایی در از بین بردن مقدار چربی محدودیت دارد.
از طرفی لیپوماتیک و یا سایر روش ها بدون نیاز به برش و توسط یک میله فلزی نازک انجام می شود در حالی که جراحی ابدومینوپلاستی با ایجاد شکاف در زیر شکم قابل انجام است.

مزایای جراحی شکم نسبت به سایر روش های لاغری

مزیتی که آبدومینوپلاستی نسبت به روش های لاغری دارد، لیفت فوق العاده پوست و بازسازی پوست بعد از جراحی است. در روش های دیگر نیاز است تا جراح زیبایی طی یک یا چند جلسه چربی ها را از بدن بیرون بکشد اما ابدومینوپلاستی به بیمارانی که دچار افتادگی در پوست شده اند این کمک را می کند که بتوانند تمامی بافت های اضافه چربی را تنها با انجام یک بار جراحی از بین ببرند. همچنین این جراحی برای افراد ضرری نداشته و عوارضی آن حداقل است.

بهترین جراح زیبایی و متخصص زیبایی

جهت مشاوره تخصصی درخصوص ابدومینوپلاستی ، جراحی زیبایی سینه یا ماموپلاستی ، جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی ، جراحی زیبایی باسن ، جراحی لیپوماتیک و  جراحی زیبایی می توانید به تیم مشاوره متخصص زیبایی و بهترین جراح زیبایی “دکتر مهدی جعفری” مراجعه کنید. می توانید برای تعیین نوبت جهت مشاوره از طریق اینستاگرام و تلگرام دکتر جعفری اقدام نمایید.
با تشکر از همراهی شما با وب سایت فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر مهدی جعفری