دکتر مهدی جعفری فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و بهترین جراح زیبایی و جراح لیپوماتیک سابقه ای طولانی در جراحی لیپوماتیک پهلو و لیپوساکشن در جهت لاغری موضعی و لاغری پهلو دارند.

جراحی لیپوماتیک پهلو

جراحی پهلوها:

پهلو از جمله نواحی بدن است که تجمع چربی در آن ، قد فرد را کوتاه تر نشان می دهد و همچنین به طور قابل ملاحظه ای تناسب اندام فرد را برهم می زند ، لذا از بین بردن چربی های این ناحیه در زیبایی اندام بسیار موثر خواهد .

داشتن یک کمر باریک  یکی از مهم ترین مسائل برای زیبایی اندام به شمارمی رود.لیپوماتیک و جراحی پهلو ها، چربی های اضافی پهلو را از بین می برد.

به کمک جراحی پهلو در یک جلسه حجم عظیمی از چربی هایتان  برداشته خواهد شد.

یکی از مزایای  جراحی پهلوها با استفاده از لیپوماتیک، دوره ی نقاهت کوتاه تر است .لیپوماتیک یکی از جدید ترین روش ها برای جراحی پهلوها است که می تواند  روی چربی ها تا حد زیادی تاثیرگذار باشد و باعث از بین بردن چربی ها و تخلیه آن ها از بدن شود.

روش لاغری با لیپوماتیک یک روش مكانيكي وفراصوت است که با وارد کردن ارتعاشات بسیار سریع باعث تخریب سلول های چربی می شود و چربی های انباشته شده در ناحیه شکم و پهلو را خورد کرده و در نهایت باعث لاغری موضعی خواهد شد.

در لیپوماتیک پهلو مانند لیپوماتیک در سایر نقاط  بدن ، جراح پلاستیک ابتدا با یک یا دو عدد برش کوچک در حد یک سانتیمتر کانولا را وارد و چربی موجود  را خرد و ساکشن میکند . برای دانستن کاندید های مناسب لیپوماتیک پهلو، نکات قبل و بعد از عمل و عوارض عمل لیپوماتیک پهلو به منوی لیپوماتیک و انواع آن مراجعه نمایید

غالبا عواملی از جمله : چندین حاملگی ، افزایش یا کاهش وزن زیاد و صفات ارثی می توانند در تضعیف پوست ، ذخایر چربی و خاصيت کششی پوست ناحیه شکم تاثیر گذار باشد و حتی با داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش مداوم شکل شکم را نامناسب کنند.

نکات لازم قبل از عمل:

۱- اجتناب از سیگار به مدت دو هفته قبل و بعد از عمل.
۲- اجتناب از مصرف آسپیرین و داروهای مشابه مانند ایبوپروفن ، دیکلوفناک ، اندومتاسین و غیره به مدت حداقل ده روز قبل از عمل.
۳- مصرف هرگونه ویتامین را به پزشک اطلاع دهید.

لیپوماتیک پهلو
لیپوماتیک پهلو

موارد لازم  قبل از جراحی پهلوها به روش لیپوماتیك:

آزمایش خون برای تشخیص کم خونی ،مشخص کردن روند کار کبد و کلیه ها،انجام تست بارداری در زنان ا،نجام تست های انعقادی برای جلوگیری از مشکلات خونریزی حین عمل ، انجام تست تشخیص بیماری هایی مانند: هپاتیت برای رعایت موارد ویژه حین عمل ،پر کردن فرم رضایت نامه ،گرفتن عکس يا فتوگرافي برای پرونده بیمار از مناطق مورد درمان.
لیپوماتیک یک روش نوین  لاغری می باشد، در این روش هیچ گونه برش یا بخیه وجود ندارد و در یک جلسه از لیپوماتیک می توان حدود 5ليتر از چربی های بدن را بیرون کشید.

نوع بیهوشی جراحی پهلوها:

این عمل عمدتا با بیهوشی عمومی انجام می شود ولی در موارد خاص و بر اساس نظر جراح با بی حسی نخاعی ودارو های آرام بخش نیز قابلیت اجرا دارد.

کاندیدهای جراحی پهلوها:

مناسب‌ ترین افراد برای انجام عمل لیپوماتیک افراد بالای ۱۸ سال اعم از زن و مردی هستند که چاق نبوده و فقط دارای کمی اضافه وزن و بافت چربی اضافی ناخواسته مقاوم در قسمت‌های مختلف بدن از جمله نواحی شکم و پهلو خود باشند.

بهتر است دارای وزن ثابت بوده و قصد کاهش یا افزایش وزن در آینده را نداشته باشند. پوست افراد باید دارای خاصیت ارتجاعی مطلوب باشد.
بنابراین این روش براي افراد مسنی که خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده‌اند مناسب نخواهد بود. در صورت بارداری یا زایمان باید حداقل سه ماه از موعد زایمان فرد گذشته باشد.

جراحی پهلوها :

جراحی پهلوها به روش های مختلفی نظیر ؛ آبدومینوپلاستی ، لیپوساکشن ، لیپوماتیک ، لیپولیز و … می توان چربی ناحیه ی پهلو را طی یک جلسه از بین برد ، از بین بردن چربی پهلو و جراحی زیبایی پهلو همواره به همراه ، از بین بردن چربی شکم می باشد .
روش لاغری با آبدومینوپلاستی زمانی کاربرد دارد که ضمن لاغری موضعی ، لازم است طی جراحی پوست اضافه ی شکم نیز برداشته شود اما در موارد دیگر نظیر لیپوساکشن ، لیپوماتیک و لیپولیز و … ، تنها لازم است به میزان عبور یک لوله ی کانولا تقريبا 1سانتي متردر محل مورد نظر جراحی يك برش صورت پذیرد و با عبور این لوله ، در اثر حرکت آن چربی ها از بدن تخلیه می گردند .

کاهش درد بعد از جراحی پهلوها:

به منظور کاهش درد بعد از جراحی پهلو که معمولا طی ۲ هفته پس از جراحی برطرف می شود ، مصرف مسکن هایی نظیر ژلوفن موثر خواهد بود.

مراقبت های بعد از جراحی پهلوها:

با رعایت توصیه های مراقبتی ارائه شده از سوی پزشک معالج بعد از جراحی زیبایی پهلو می توان بهبودی سریع تر و کاهش عوارض احتمالي را میسر ساخت .

 مراقبت های بعد از جراحی پهلوها عبارت اند از :
به مدت یک الی دو ماه پس از جراحی پهلوها ، از خوردن غذاهای شور و چرب باید خودداری کرد .محل برش جراحی پهلوها را به مدت دو الی سه روز مرتب ماساژ دهید این کار را سه بار در روز انجام دهید تا هم درد این ناحیه کاهش یابد و هم اینکه اثر بی حسی آن از بین رود .یک لیوان آب با فاصله ی هر دو ساعت بنوشید .در محل جراحی از قرار دادن هر گونه کمپرس سرد و گرم خودداری کنید .تا دو روز از رفتن به حمام خودداری کنید و پس از آن نیز مدت حمام باید کوتاه باشد .تا چهارهفته استخر و شنا رفتن ممنوع خواهد بود .حتما ۳ الی ۴ روز پس از جراحی به پزشک معالج خود جهت بررسی وضعیت جراحی مراجعه کنید .

مصرف داروهایی مانند : مسکن‌های ایبوپروفن، مفنامیک اسید، دیکلوفناک، ناپروکسین، ژلوفن، سلکوکسیب و اقلام مشابه، آسپرین و همچنین نوشیدنی‌های الکلی را ۱۰ روز قبل از جراحی پهلو متوقف کنید.

مدت زمان استفاده دائم از گن لیپوماتیک پس از جراحی پهلوها:

برای موارد لاغری موضعی شکم و پهلو بهتر است به مدت دو ماه گن مخصوص لاغری را ببندد.

هزینه جراحی شکم پهلو:
قیمت جراحی شکم پهلو با توجه به محل جغرافیایی کلینیک ، هزینه ی اتاق عمل و بیهوشی ، هزینه بیمارستان یا کلینیک و دستمزد پزشک معالج تعیین می شود و در مراکز مختلف ، هزینه ی این جراحی متفاوت خواهد بود .

دکتر مهدی جعفری فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با ارائه مشاوره تخصصی و رایگان درخصوص انواع روش های جراحی زیبایی از جمله رینوپلاستی ، جراحی زیبایی سینه یا ماموپلاستی ، جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی ، جراحی لیپوماتیک و لیپوساکشن ، جراحی زیبایی باسن شامل لیفت باسن ، پروتز باسن و تزریق چربی به باسن ، تزریق ژل و تزریق بوتاکس در خدمت شماست

لیپوماتیک پهلو
لیپوماتیک پهلو

برای دیدن نمونه جراحی بینی، جراحی سینه، جراحی شکم، و جراحی لیپوماتیک پهلو و لیپوساکشن انجام شده توسط دکتر مهدی جعفری متخصص زیبایی به صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید