LOGO
doctorjafari.ir

دکتر مهدی جعفری فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و بهترین جراح زیبایی و جراح لیپوماتیک سابقه ای طولانی در جراحی لیپوماتیک ران و ساق و لیپوساکشن ران در جهت لاغری موضعی و لاغری ران دارند.

لیپوماتیک ران :

تجمع چربی بیش از حد در ناحیه ران پا نیز مانند هر کجای دیگر از بدن برای شمار زیادی از افراد نامطلوب می باشد. بیشرین تجمع چربی در نواحي بیرون و درون ران و دور زانوها ديده مي شود.

در افراد جوانی که پوستی با قابلیت انعطاف پذیری بالا دارند، می توان این تجمع چربی را توسط لیپوساکشن تصحیح کرد. از سن ۴۰ سال به بالاانعطاف پذیری پوست کم می شود. با رژیم غذایی، دویدن و دوچرخه سواری می توان محیط دور ران را کاهش داد ولی نمی توان راه حلی برای پوست اضافه و شل شده پیدا کرد.

همانگونه که ذکر شد یکی از نواحی دردسرساز بر اثر تجمع چربی در ران ناحیه بالا و درون ران می باشد. این ناحیه گاهاً بر اثر ساییده شدن به هم هنگام راه رفتن دچار قرمزی و تورم می شود.

در لیپوماتیک ران مانند لیپوماتیک در سایر نقاط  بدن ، جراح پلاستیک ابتدا با یک یا دو عدد برش کوچک در حد یک سانتیمتر کانولا را وارد و چربی موجود  را خرد و ساکشن میکند . برای دانستن کاندید های مناسب لیپوماتیک ران ، نکات قبل و بعد از عمل و عوارض عمل لیپوماتیک بازو به منوی لیپو پلاستی و انواع آن مراجعه نمایید زیرا لیپوماتیک ران مانند لیپوماتیک سایر قسمت های بدن از قواعد یکسانی پیروی میکند.مضاف بر اینکه احتمال ایجاد سلولیت یا ناهمواری بعد از لیپوماتیک در ران بیش از سایر نقاط بدن میباشد .

چنانچه تجمع موضعی چربی درران زیاد باشد بعد از عمل لیپوماتیک ران درجاتی از افتادگی پوستران ایجاد خواهدشد که نیازمند برداشتن بابرش جراحی یا لیفت ران خواهد بود . در ادامه توجه شما را به نکاتی چند در مورد لیفت ران جلب میکنم .

لیفت ران
لیفت ران

لیفت ران: 

توسط جراحی لیفتینگ ران با برش جراحي می توان علاوه بر کم کردن محیط دور ران ، مشکل شل شدن و افتادگی پوست را نیز حل نمود.

در افرادی که دارای اضافه وزن بالا می باشند انجام لیفتینگ پا نه تنها به منظور کاهش وزن پیشنهاد نمی شود بلکه انجام این عمل بعد از كاهش وزن و برای زمانی که تقریباً به وزن دلخواه خود رسیدند توصیه می شود.

خط بخیه این عمل در سمت درونی ران قرار می گیرد و در صورت نیاز همچنين در كشاله ران،زير لباس زير.

ریسک های ممکن در جراحی لیفت ران:

ریسک های نهفته در لیفت ران اندک می باشند مشروط بر آنکه این جراحی توسط پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک که دارای تجربه کافی در این جراحی نیز می باشد انجام پذیرد.

از ریسکهای لیفت ران می توان به نکات زیر اشاره کرد:

خونریزی، عفونت، بی حسی موضعی، اختلال در بهبود زخم، پهن یا زشت شدن خط بخیه، جمع شدن سرم يا مايع زیر پوست.

توصیه های پیش از جراحی:

 • حداقل ۱۴ روز پیش از تاریخ جراحی می بایست با مشاوره پزشک معالج استفاده از داروهایی که خواص جلوگیری کننده از انعقاد خون را دارند قطع نمود.
 • به حداقل رسانیدن مصرف نیکوتین و الکل ۴ هفته قبل از تاریخ عمل
 • در صورت وجود آلرژی و یا بیماری در حال معالجه حتما جراح خود را مطلع کنید.
 • اگر به سرعت و بر اثرضربات کوچک دچار کبودی می شوید حتما جراح خود را مطلع کنید.
 • اگر شاغل هستید حداقل 1الي 2 هفته مرخصی بگیرید.
لیفت ران
لیفت ران

توصیه های پس از جراحی:

 • بلافاصله پس از جراحی ران متورم و کبود خواهد بود.
 • 8 هفته پس از جراحی می بایست گن شلواری بپوشید.
 • از خیس شدن بخیه پیش از کشیدن نخ بخیه جلوگیری کنید.
 • نخ بخیه در صورتي كه غير قابل جذب باشد پس از 2 الي 3هفته کشیده می شود.
 • پس از کشیدن نخ بخیه می توانید با آب ولرم دوش بگیرید ولی از شنا کردن تا ۳ ماه پرهیز کنید.
 • حداقل ۲ هفته پس از جراحی در منزل استراحت کنید.
 • تا سه ماه پس از عمل خط بخیه سفت و قرمز خواهد بود،اما به تدريج رنگ ان روشنتر و نرم تر خواهد شد.

دکتر مهدی جعفری فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با ارائه مشاوره تخصصی و رایگان درخصوص انواع روش های جراحی زیبایی از جمله جراحی بینی یا رینوپلاستی ، جراحی زیبایی سینه یا ماموپلاستی ، جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی ، جراحی لیپوماتیک ران و لیپوساکشن ، جراحی زیبایی باسن شامل لیفت باسن ، پروتز باسن و تزریق چربی به باسن ، تزریق ژل و تزریق بوتاکس در خدمت شماست

 

برای دیدن نمونه جراحی بینی، جراحی سینه، جراحی شکم، و جراحی لیپوماتیک و لیپوساکشن ران انجام شده توسط دکتر مهدی جعفری بهترین جراح زیبایی به صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید