عوامل موثر بر لیفت سینه یا ماستوپکسی از نظر بهترین متخصص زیبایی

در این مقاله دکتر مهدی جعفری بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و بهترین متخصص زیبایی در تهران قصد دارند عوامل موثر بر نتیجه جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی را توضیح دهند، در ادامه با ایشان همراه باشید.

نقش کیفیت پوست در نتیجه لیفت سینه یا ماستوپکسی 

باید توجه داشت که پوست تنها قسمتی از پستان است که نتیجه نهایی جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی را پشتیبانی می کند لذا هرچه پوست ضخیم تر و قدرت کشسانی آن بیشتر باشد، نتیجه عمل مطلوب تر و مدت زمان بیشتری دوام خواهد آورد.

همان طور که توضیح داده شد کیفیت پوست فرد نقش بسیار مهمی در نتیجه و پایداری عمل جراحی ماستوپکسی یا لیفت پستان که از انواع جراحی زیبایی سینه است، دارد و این مطلب برای فرد مراجعه کننده قبل از عمل باید توضیح داده شود تا اگر توقع غیرواقعی از عمل داشته باشد، رفع شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان و حرفه ای در خصوص انواع جراحی پلاستیک و زیبایی با دکتر مهدی جعفری بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک تماس بگیرید.

نقش چربی زیرپوستی و تراکم بافتی در نتیجه لیفت پستان

میزان و نسبت چربی زیر جلدی در پوست پستان نیز می تواند از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت باشد. این فاکتور نیز تأثیر قابل توجهی در نتیجه عمل دارد. هرچه تراکم بافتی بیشتر، نتیجه عمل جراحی سینه بهتر و ماندگارتر خواهد بود. یک لایه زیرپوستی در ایجاد ظاهری طبیعی و صاف و پوشش نامنظمی های پستان که از قبل وجود داشته است، مانند تغییرات فیبروکیستیک، نقش بسیار مهمی دارد.

از طرفی باید توجه داشت در افرادی که مقادیر زیاد چربی نرم و شل در بافت پستان دارند، تأثیر منفی در نتیجه عمل دارد. زیرا بافت چربی شل و نرم در مقابل نیروی جاذبه زمین مقاومت کمتری دارد و در اثر افتادگی باعث خالی شدن قسمت فوقانی پستان می شود. در این افراد برای پر کردن قسمت فوقانی پستان علاوه بر جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی می توان از تزریق چربی یا تعبیه پروتز پستان بهره گرفت.

نقش کیفیت و تراکم بافت پستان در نتیجه عمل لیفت پستان

کیفیت و تراکم بافت پستان نیز از بیماری به بیمار دیگر بسیار متفاوت است. به طور کلی بافت غددی پستان نسبت به چربی پستان سفت تر و قوام محکم تری دارد، لذا پتانسیل بیشتری برای شکل پذیری و حفظ شکل خود به مرور زمان دارد. افرادی که دارای بافت غددی متراکم و کیفیت خوب پوستی هستند و تحت جراحی ماستوپکسی و لیفت پستان قرار می گیرند، نتایج عمل آن ها با جراحی پروتز پستان قابل مقایسه است. در مقابل افرادی با پوست نازک و تغییرات زیاد فیبروکیستیک پستان بعد از جراحی ماستوپکسی، پستان آن ها ممکن است غیر یکنواخت، نامنظم و ناصاف به نظر آید.

نقش لیگامان های کوپر در نتیجه لیفت پستان یا ماستوپکسی

لیگامان های کوپر، تیغه های متراکم و مستحکم بافتی هستند که از فاسیای عضله سینه ای (پکتورال) به داخل بافت پستان و از آن جا به لایه های پوست متصل می شوند. این لیگامان ها در نگه داری شکل و حالت پستان و ایجاد ظاهر زیبا برای پستان نقش دارند. با گذشت زمان، نیروی جاذبه، تغییرات ناشی از حاملگی و شیردهی و تغییرات وزن این لیگامان ها شل شده و باعث افتادگی کل پستان روی قفسه سینه می شوند.

برای محکم و متراکم تر کردن این لیگامان ها راهی وجود ندارد و از دست فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی کاری ساخته نیست و در مورد نقش این لیگامان ها در شکل پستان و محدودیت عمل جراحی برای اصلاح آن قبل از عمل با بیمار باید صحبت کرد.

نقش عضله پکتورال یا سینه ای در عمل جراحی لیفت پستان

شکل و سایز عضله پکتورال (سینه ای) و دیواره استخوانی قفسه سینه یعنی دنده ها و جناغ سینه نقشی غیرمستقیم در شکل و حالت پستان دارند. غیر قرینگی دیواره استخوانی قفسه سینه می تواند در میزان برجستگی و قرینگی پستان ها تاثیرگذار باشد.

جناغ فرو رفته یا برجسته (سینه کبوتری) با جابجایی بافت پستان به سمت داخل یا خارج خصوصاً در حالتی که فرد دراز کشیده است، در شکل و حالت پستان تاثیرگذار است. در جراحی ماستوپکسی عضله سینه ای (پکتورال)، جناغ یا دنده تحت تأثیر قرار نمی گیرد لذا یادآوری این موارد به بیمار قبل از عمل در متعادل کردن توقعات وی از عمل جراحی مؤثر است.

بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

دکتر جعفری سابقه ای طولانی در زمینه جراحی های زیبایی مختلف از جمله رینوپلاستی ، ابدومنیوپلاستی ، ماموپلاستی، پروتز پستان ، جراحی باسن و پروتز باسن ، تزریق بوتاکس و لیپوماتیک دارند. لذا با توجه به سابقه درخشان می توان ایشان را بهترین متخصص زیبایی در تهران معرفی کرد. 

ترجمه شده توسط دکتر مهدی جعفری

با تشکر از همراهی شما با وب سایت فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر جعفری