رفع افتادگی سینه با لیفت سینه توسط بهترین متخصص زیبایی در تهران

یکی از شایع ترین مسائل زنان به خصوص در سنین بالا رفع افتادگی سینه است که این مورد می تواند با عمل زیبایی ماستوپکسی یا لیفت سینه بر طرف شود، در این مطلب از وب سایت دکتر جعفری فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و بهترین متخصص زیبایی در تهران با ایشان همراه باشید تا با ویژگی های این جراحی و چگونگی انجام آن آشنا شوید. 

رفع افتادگی سینه با ماستوپکسی توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک

یکی از شایع ترین موارد مراجعه به مطب پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خصوصاً جراحان پلاستیک که عمدتاً جراحی زیبایی سینه را انجام می دهند، افتادگی سینه است.

افتادگی سینه ها حتی ممکن است در طی رشد و فرآیند بلوغ رخ دهد اما افتادگی پستان ها حس سالخوردگی را برای فرد تداعی می کند. پستان با شکل نرمال و قطره اشکی نمادی از جوانی و حس زنانگی است که باعث افزایش اعتماد به نفس و احساس امنیت در بسیاری از زنان می شود.

جهت دریافت مشاوره تخصصی و رایگان در زمینه رینوپلاستی، ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی، پروتز سینه، پروتز باسن ، لیپوماتیک و تزریق بوتاکس با دکتر جعفری بهترین متخصص زیبایی در تهران تماس بگیرید.

تفاوت بزرگی و افتادگی سینه ها

نکته حائز اهمیت این است که باید بین بزرگی و افتادگی پستان ها افتراق قائل شد. در فردی که پستان ها افتاده است ممکن است حجم پستان کم باشد، نرمال و متناسب با خواست بیمار باشد یا حتی حجم پستان زیاد و باعث ناراحتی و علائمی در فرد باشد. در هر کدام از این موارد درمان های متفاوتی لازم است.

در فردی که پستان ها افتاده و حجم پستان ها کم است باید لیفت سینه یا ماستوپکسی به اضافه پروتز سینه برای فرد انجام شود، در حالی که اگر افتادگی همراه با حجم دلخواه پستان باشد جراحی ماستوپکسی یا لیفت پستان کفایت می کند. در فردی که پستان ها افتاده و حجم پستان ها زیاد باشد عمل جراحی ماموپلاستی کاهشی، جراحی ارجح می باشد.

چگونگی انجام لیفت پستان یا ماستوپکسی

در این مبحث در مورد افرادی توضیح داده می شود که حجم پستان ها دلخواه فرد است اما افتادگی و حالت پستان نمایی سالخورده و آزاردهنده، برای فرد ایجاد کرده است. در این افراد عمل جراحی مناسب ماستوپکسی یا لیفت پستان است که در آن پوست اضافی پستان برداشته و بافت پستان جا به جا شده و در محل جدید، بالاتر قرار می گیرد.

همراه با جراحی ماستوپکسی یا لیفت پستان اضافه کردن مختصر حجم از طریق تزریق چربی یا برداشتن مختصر بافت به صورت مستقیم با عمل لیپوساکشن می تواند به بهبود غیر قرینگی پستان ها که قبل از عمل وجود داشته است کمک کند.

فاکتورهای موثر بر نتیجه رفع افتادگی سینه با ماستوپکسی

نتیجه عمل جراحی ماستوپکسی یا لیفت پستان ها از فرد به فرد ممکن است متفاوت باشد. طبق نظر بهترین متخصص زیبایی در تهران دکتر جعفری فاکتورهای تأثیرگذار در نتیجه این عمل شامل :

  1. ضخامت و الاستیسیتی یا قدرت کشسانی پوست
  2. ضخامت بافت چربی زیر جلدی و نسبت این چربی به کل بافت پستان
  3. تراکم و قوام بافت پستان
  4. موقعیت لیگامان های کوپر داخل پستان
  5. میزان برجستگی عضله سینه ای یا سایر عضلات جدار قفسه سینه
  6. موقعیت و حالت استخوان های جدار قفسه سینه شامل جناغ و دنده ها

از آنجا که این فاکتورها از فرد به فرد دیگر متفاوت است لذا در ماستوپکسی یا لیفت پستان ها نیز مانند سایر جراحی های پلاستیک و زیبایی این جمله مصداق پیدا می کند:

“در اعمال جراحی زیبایی و پلاستیک فرد نباید خود را با کسی دیگر مقایسه کند، تنها کسی را که می تواند مورد قیاس قرار دهد، خودش است.”

در مقالات بعدی از وب سایت دکتر جعفری با ایشان همراه باشید تا با هرکدام از این ویژگی ها و تاثیر آن ها بر نتیجه ماستوپکسی آشنا شوید.

تاثیر پوست بدن در نتیجه لیفت پستان

پوست پستان از یک فرد به فرد دیگر می تواند به صورت چشمگیر متفاوت باشد. در یک طرف طیف افرادی قرار دارند که پوست آن ها ضخیم و شواهدی از استریا ندارند. این ها معمولاً افرادی هستند جوان که پستان های آن ها طی فرآیند رشد در بلوغ دچار افتادگی شده است. در سمت دیگر طیف افرادی قرار دارند با پوست نازک، استریاهای زیاد و حداقل خاصیت کشسانی پوست. این حالت بیشتر در خانم هایی دیده می شود که حاملگی های متعدد یا تغییرات متعدد وزنی داشته اند.

از بین رفتن قدرت کشسانی (الاستیسیتی) پوست و کاهش ضخامت آن عامل مهمی در ایجاد افتادگی پستان است.

بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

دکتر مهدی جعفری با سابقه ای طولانی در زمینه انواع جراحی های زیبایی از جمله عمل زیبایی بینی ، عمل زیبایی باسن ، جراحی زیبایی سینه ، عمل لیپوماتیک یا لیپوساکشن و تزریق چربی و ژل بهترین متخصص زیبایی در تهران هستند ، جهت مشاهده نمونه جراحی انجام شده توسط ایشان به این صفحه مراجعه نمایید. 

ترجمه شده توسط دکتر مهدی جعفری

با تشکر از همراهی شما با وب سایت فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر جعفری