اخبارپزشکی ایران وجهان

گالری عکس دکتر جعفری
آوریل 5, 2020
چرا دکتر مهدی جعفری بهترین انتخاب جراحی زیبایی است ؟
اکتبر 3, 2020

اخبارپزشکی ایران وجهان

کنار گذاشتن داروی هیدروکسید کلرین برای درمان کرونا متوقف شد.

بروزترین اخبار پزشکی ایران وجهان را دروب سایت ما خواهید دید.

رضا راد ( وب سایت دکتر مهدی جعفری فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی)

حذف کامل دفترچه تأمین اجتماعی ظرف یک ماه آینده

حذف کامل دفترچه تأمین اجتماعی ظرف یک ماه آینده

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: بنابر برنامه‌ریزی انجام شده، ظرف یک ماه آینده فرایند کاغذ و دفترچه در سازمان تأمین اجتماعی حذف خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مصطفی سالاری امروز در  سلسله نشست‌های رویای تأمین اجتماعی فراگیر اظهار کرد: طرح شایسته‌سالاری یکی از موضوعات بسیار مهم محسوب می‌شود و باتوجه به اهمیت این موضوع، سازمان تامین اجتماعی ورود جدی به این مسئله را داشته و دارد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: مجموعه نشست‌هایی که قرار است هفته‌های آتی نیز برگزار شود به سایر موضوعات دسته‌بندی شده از سوی سازمان تأمین اجتماعی خواهد پرداخت و به نوعی این جلسات و نشست‌ها برگرفته از 15 محوری است که طرح‌های اساسی و کلیدی سازمان تأمین اجتماعی است و هم اکنون مستندسازی شده است.

سالاری گفت: قرار است طی 10 نشست تخصصی 15 محور که البته برخی از این محورها سرفصل‌های یکی را با سایر موضوعات و محورها دارند بررسی شود و در واقع رویای تأمین اجتماعی فراگیر فراتر از وظایف سازمان تأمین اجتماعی است.

وی دامه داد: در هفته‌های آتی نیز بنابر برنامه‌ریزی انجام شده قرار است نشست‌هایی با موضوعاتی از جمله تحول دیجیتال، حذف نسخه‌نویسی، ارائه خدمات غیرحضوری به بیمه شدگان و… برگزار شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ظرف یک ماه آینده فرآیند نسخه‌پیچی کاغذی از تامین اجتماعی حذف خواهد شد، گفت: در حالی بسیاری از داروخانه‌ها و کلینیک‌ها و مراکز درمانی دولتی و خصوصی به سامانه نسخه‌نویسی تأمین اجتماعی متصل شده‌اند همچنین قرار است ظرف 4 تا 5  روز آینده تمام مراکز دولتی به سازمانه نسخه‌نویس مجهز شوند.

سالاری به افزایش خدمات دیجتیالی سازمان تأمین  اجتماعی اشاره کرد و گفت: قرار بود این خدمت به صورت غیرحضوری انجام شود که  70 درصد از مراجعات مردمی کاهش پیدا خواهد کرد اما مراجعات غیرحضوری به 40 درصد رسیده که شرایط کرونا بی‌تأثیر نبوده است و با ارائه کاهش 80 درصدی مراجعات روبرو خواهیم بود.

وی همچنین به رائه خدمات درمانی رایگان اشاره کرد و گفت: این موضوع در دستور کار سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و نحوه اعمال آن متذکر شد: باید بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده  اقدام کنیم تا این پایداری را شاهد باشیم.

تولید انسولین قلمی ایرانی از ماه‌های آینده/ تخلف برخی داروخانه‌ها در توزیع انسولین

تولید انسولین قلمی ایرانی از ماه‌های آینده/ تخلف برخی داروخانه‌ها در توزیع انسولین

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه قابلیت استعلام انسولین از طریق سامانه تی‌تک وجود دارد، گفت: دو شرکت در تلاش برای تولید انسولین قلمی ایرانی هستند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سید حیدر محمدی با بیان اینکه خوشبختانه با مساعدت بانک مرکزی مشکل تامین ارز انسولین قلمی حل شد و امیدواریم از ماه آینده سهمیه انسولین دو برابر شود، اظهار کرد: در صورت تامین ارز مورد نیاز مشکلی برای تامین انسولین در ماه‌های آتی نخواهیم داشت، همچنین چهار شرکت، متقاضی تولید انسولین در داخل هستند که دو شرکت در ماه‌های آینده تولیدشان را آغاز خواهند کرد.

وی درباره مشکلات مربوط به حوزه توزیع انسولین گفت: 4500 داروخانه منتخب برای توزیع انسولین در کشور داریم که با توجه به تعداد، دسترسی سخت می‌شود و به ناچار سهمیه موجود بین یک سری داروخانه‌های منتخبی که سابقه خوبی دارند، قرار داده‌ایم.

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: بیماران دیابتی برای سهولت در دسترسی به داروی خود، می‌توانند با استفاده از سامانه تیتک در قسمت «کمبود دارویی» نزدیک‌ترین داروخانه منتخبی که انسولین مصرف آنها را موجود داشته باشد، شناسایی و داروی خود را تهیه کنند؛ که اگر داروخانه‌ای اعلام کند که دارو را موجود ندارد، ممکن است تخلف کرده باشد.

وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته، 120 داروخانه ظرف دو روز مورد بازرسی قرار گرفتند، گفت: متاسفانه 23 درصد داروخانه‌هایی که در حوزه توزیع انسولین قلمی مورد بازرسی قرار گرفته‌اند، تخلف کردند که برخورد قانونی جدی با آنان به عمل خواهد آمد.

REZA.RAD

منبع خبر: خبرگزاری تسنيم. Www.tasnim.ir

www.doctorjafari.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.