جراحی پلاستیک سینه و پروتز سینه و انجام آن توسط بهترین جراح زیبایی

جراحی پلاستیک سینه و پروتز سینه امروزه یکی از پرطرفدارترین نوع جراحی زیبایی به شمار می آید، در این مطلب با دکتر مهدی جعفری فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و بهترین جراح زیبایی همراه باشد تا با انواع پروتز پستان در جراحی زیبایی سینه آشنا شوید.

عمل مامو پلاستی
عمل مامو پلاستی یعنی کوچک کردن پستان

انواع پروتز سینه در جراحی پلاستیک سینه

پروتز سینه در جراحی زیبایی سینه را می توان با توجه به شکل و جنس آن ها به انواع زیر تقسیم بندی کرد:

پروتز سلیکونی و پروتز سالین

پروتز ها از لحاظ جنس تشکیل دهنده آن ها به دو دسته پروتز سیلیکونی و سالین تقسیم می شوند. پروتز سالین از محلول های آب نمکی ساخته می شود و در صورتی که دیواره این پروتز پاره شود مایع موجود در آن به بیرون ریخته شده و جذب بدن می شود.
این پروتز دارای مجوز سازمان غذا و دارو است اما پس از این که پروتز سیلیکونی مورد تایید قرار گرفت از محبوبیت این پروتز کاسته شد.

تفاوت پروتز سیلیکیونی و پروتز سالین

پروتز سیلیکونی از ژل های سیلیکونی ساخته شده است و ترکیبی از ژل های سیلیکونی در آن به کار برده شده است که هر کدام دارای تراکم چسبندگی متفاوتی است. پروتز سیلیکونی به بافت پستان بیشتر شبیه هستند و زمانی که دیواره پروتز آسیبی ببیند مواد تشکیل شده آن در داخل پوسته پروتز باقی می ماند و یا در اطراف آن می ماند.

جهت مشاوره تخصصی درخصوص جراحی زیبایی سینه و لیفت سینه ، جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی ، جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی و جراحی زیبایی باسن به تیم مشاوره متخصص زیبایی “دکتر مهدی جعفری” مراجعه نمایید.

جراحی زیبایی سینه

پروتز گرد و پروتز آناتومیک

 پروتز پستان در جراحی زیبایی سینه از لحاظ شکل ظاهری به دو دسته گرد و آناتومیک گروه بندی می شوند. پروتز گرد شکلی نیم کره داشته و فرم سینه را به شکلی یکسان و یکنواخت در تمامی نواحی برجسته می کند این پروتز ها نمایی گرد را به سینه خواهند داد.

تفاوت پروتز گرد و پروتز آناتومیک

اما در پروتز آناتومیک که به آن پروتز قطره اشکی نیز گفته می شود از لحاظ ظاهری شبیه به فرم سینه هستند، به این صورت که در بخش بالایی برجستگی کمتر بوده و در قسمت نوک سینه ماکسیمم برجستگی وجود دارد و دوباره در قسمت های پایینی برآمدگی کمتر خواهد شد.

آیا جراحی پلاستیک سینه عوارض دارد

طبق نظر دکتر مهدی جعفری فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و بهترین جراح زیبایی در صورتی که پروتز های بکار رفته در جراحی پستان پاره شوند بیمار باید برای برداشتن و یا تعویض آن ها دوباره به پزشک و متخصص زیبایی مراجعه کند.
در صورتی که پروتز ها به شکل نامناسب در بدن قرار بگیرد پستان شکلی موج دار به خود می گیرد و تغییر حس دائمی در نوک پستان از مشکلات به وجود آمده خواهد بود.

سایر عوارض احتمالی پروتز سینه

انقباضات کپسولی از دیگر عوارض این جراحی پلاستیک است، منظور از این عبارت واکنش هایی که بدن به به پروتز سینه نشان می دهد می باشد.
در برخی از موارد پروتز پستان در نتیجه ماموگرافی اختلال ایجاد می کنند و در صورتی که بیمار برای تشخیص بیماری های سرطان سینه به پزشک مراجعه کند تشخیص بیماری سخت خواهد بود و بیمار باید برای برداشتن پروتز ها به متخصص زیبایی مراجعه کند.

بهترین جراح زیبایی و متخصص زیبایی در تهران

جهت مشاوره تخصصی درخصوص انواع جراحی زیبایی از جمله جراحی پلاستیک سینه ، جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی ، جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی و جراحی زیبایی باسن می توانید به تیم مشاوره بهترین جراح زیبایی و متخصص زیبایی “دکتر مهدی جعفری” مراجعه کنید. 

جراحی سینه
عمل لیفت سینه

تعیین نوبت از دکتر جعفری

شما عزیزان می توانید جهت مشاهده برخی از نمونه کارهای دکتر جعفری و تعیین نوبت به صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.
با تشکر از همراهی شما با وب سایت فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر مهدی جعفری