عمل جراحی زیبایی بینی و مراقبت بعد از آن از نظر بهترین متخصص زیبایی

در این مقاله با وب سایت بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و بهترین متخصص زیبایی در تهران “دکتر مهدی جعفری” همراه باشید تا با مراقبت هایی که بعد از عمل جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی باید انجام دهید آشنا شوید.

مراقبت های بعد از عمل جراحی زیبایی بینی از نظر بهترین متخصص زیبایی

 امروزه عمل جراحی زیبایی بینی یا جراحی رینوپلاستی توسط اغلب افراد بخصوص خانم ها صورت می گیرد، جراحی بینی جهت بهبود وضعیت ظاهری بینی و رفع مشکلات بینی انجام می شود. بعد از انجام جراحی بینی یا رینوپلاستی شما احیانا شاهد تورم و کبودی در زیر و اطراف چشمانتان خواهید بود و ممکن است دچار نگرانی شوید. بد نیست بدانید که این مشکل کاملا طبیعی است و بعد از مدتی کوتاه از بین خواهد رفت. اما نیاز است که اقداماتی قبل و بعد از جراحی بینی صورت بگیرد تا روند بهبود به آسانی پیش رود. در اینجا ما برخی از این اقدامات را به شما ارائه خواهیم داد.

جهت مشاوره تخصصی درخصوص جراحی زیبایی باسن ، عمل زیبایی شکم ، عمل زیبایی سینه و جراحی لیپوماتیک به تیم مشاوره بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و بهترین متخصص زیبایی در تهران “دکتر مهدی جعفری” مراجعه نمایید.

مهم ترین اقدام بعد از رینوپلاستی

اولین و مهم ترین اقدامی که نیاز است بعد از جراحی زیبایی بینی صورت گیرد، قرار دادن کمپرسور سرد در زیر چشم و اطراف بینی است. باید حواستان باشد که کمپرس را بر روی پیشانی تان قرار ندهید زیرا ممکن است دچار سردرد شوید. بهترین راه استفاده از کمپرس سرد قرار دادن آن بر روی پارچه است، تا کمپرس یخ پوستتان را اذیت نکند. همچنین نیاز است که هر یک ربع یکبار اینکار را تکرار کنید. بهتر است ۲ الی ۳ روز بعد از عمل اینکار را انجام دهید.

داروهای تجویز شده بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

بعد از عمل جراحی بینی پزشک متخصص زیبایی داروهایی را برای شما تجویز خواهد نمود. نیاز است که شما این داروها را طبق دستور پزشک مصرف نمایید تا زودتر به بهبودی کامل برسید. این داروها شامل کپسول های آنتی بیوتیک و قرص های مسکن و قرص های سرماخوردگی و قطره بینی و نیز آمپول های دگزامتازون می باشد که طریقه ی مصرف این دارو ها را فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تعیین خواهد نمود.

پانسمان بعد از جراحی زیبایی بینی

معمولا بعد از ۲ روز پانسمان داخل بینی برداشته می شود. بعد از برداشتن پانسمان داخلی نیاز است که برای شستشوی بینی از سرم شستشو استفاده نمایید. بهتر است در روز حداقل دو بار از سرم شستشو استفاده کنید، اما حواستان باشد که اینکار را به آرامی انجام دهید.

مصرف دخانیات بعد از جراحی رینوپلاستی

معمولا قبل از عمل، شما توسط داروی بیهوشی، بیهوش می شوید. اگر دخانیات مصرف نمایید این امر باعث می شود که بدن شما در مقابل فشارهای ناشی از بیهوشی مقاومت نداشته باشد و مشکلاتی در بیهوشی برای شما پیش بیاید. بنابراین نیاز است که چند هفته قبل از عمل جراحی زیبایی بینی از دخانیات استفاده نکنید.

ورزش بعد از عمل جراحی زیبایی بینی از نظر بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک

یکی از مسائلی که ممکن است دچار نگرانی شما شود انجام فعالیت های ورزشی بعد از رینوپلاستی است. بهتر است بدانید که اگر بعد از جراحی رینوپلاستی به خوبی استراحت کنید باعث می شود که زخم های شما بهتر ترمیم شود. بعد از یک هفته بعد از عمل احتمال سرگیجه و خون ریزی کاهش پیدا خواهد کرد و آثار بیهوشی کمتر می شود .

بهترین زمان برای ورزش بعد از رینوپلاستی

معمولا بعد از ۲ هفته می توانید فعالیت های ورزشی آسان مانند پیاده روی را انجام دهید. بعد از یک ماه می توانید شنا کنید اما توجه داشته باشید که در آب شیرجه نزنید. دقت نمایید که تا دو ماه از سونای خشک و بخار بپرهیزید زیرا ممکن است که پوست شما دچار سوختگی و تورم گردد.

بهترین متخصص زیبایی در تهران

جهت مشاوره تخصصی درخصوص انواع روش های جراحی بینی گوشتی و استخوانی ، مراقبت های بعد از رینوپلاستی ، جراحی زیبایی سینه ، جراحی زیبایی شکم و عمل باسن می توانید به تیم مشاوره بهترین متخصص زیبایی در تهران “دکتر مهدی جعفری” مراجعه کنید. برای تعیین نوبت جهت مشاوره می توانید از طریق اینستاگرام و تلگرام دکتر جعفری اقدام نمایید.
با تشکر از همراهی شما با وب سایت بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر مهدی جعفری