جراحی بینی استخوانی توسط بهترین متخصص زیبایی در تهران

در این مطلب با وب سایت فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و بهترین متخصص زیبایی در تهران “دکتر مهدی جعفری” همراه باشید تا با تفاوت های جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی یا رینوپلاستی آشنا شوید.

جراحی بینی استخوانی چگونه است

یکی از انواع جراحی زیبایی بینی ، جراحی بینی استخوانی یا رینوپلاستی است، که در آن می توان استخوان پل همان قوز برآمده روی بینی را برداشت و فرم بینی را  به بهترین حالت ممکن تغییر داد.
به فرمی از بینی که در آن روی بینی برآمدگی وجود دارد، بینی استخوانی یا رومی می گویند که فرم آن می تواند سایر اعضای صورت را تحت تاثیر قرار دهد. یکی از اعمال مهمی که در این جراحی زیبایی بینی استخوانی صورت می گیرد برداشتن قوز و یا برآمدگی روی بینی است.
فرم اینکه بینی فرد استخوانی باشد تحت عوامل ژنتیکی است، ولی به غیر از ژنتیک مواردی چون شکستی ها و یا آسیب به بینی می تواند در استخوانی شدن و غضروفی شدن بینی موثر باشد. گاهی ممکن است در زمان کودکی آسیب و یا ضربه ای به بینی وارد شود که منجر به تغییر زیادی نشود ولی با رشد کردن فرد، تغییر فرم بینی خود را نشان دهد.

جهت مشاوره تخصصی درخصوص جراحی بینی استخوانی یا جراحی رینوپلاستی ، جراحی زیبایی سینه ، جراحی زیبایی باسن ، جراحی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی به تیم مشاوره متخصص زیبایی “دکتر مهدی جعفری” مراجعه نمایید.

ساختار بینی استخوانی از نظر فوق تخصص جراحی پلاستیک

ساختار بینی به این صورت است که اگر بینی را به سه قسمت مساوی تقسیم کنیم یک سوم بالایی استخوانی و دو سوم پایینی غضروفی می باشد که در بینی استخوانی این میزان های گفته شده بیشتر می باشد.
 به قسمت برآمده بینی استخوانی طاق غضروفی می گویند، که شامل غضروف‌های کناری فوقانی و تیغه میانی بینی است. غضروف های کناری فوقانی و تیغه میانی به هم متصل هستند و آسیب به هر یک می تواند به دیگری نیز آسیب وارد کند.

جراحی زیبایی توسط بهترین متخصص زیبایی

به بینی هایی با استخوان و غضروف محکم با برآمدگی مشخص بر روی پل ” بینی استخوانی ” گفته می شود. این اشخاص اگر به دنبال اصلاح شکل بینی استخوانی خود هستند کافیست تا به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و متخصص زیبایی ماهر و قابل اعتماد مراجعه کنند.
همان طور که گفته شد داشتن بینی استخوانی و قوز بزرگ بینی خصیصه‌ ایست که معمولا از طریق ژنتیک و خانواده به ارث می رسد. اما آسیب دیدن های مختلف بینی، مانند شکستگی میتواند به مرور زمان باعث بوجود آمدن برآمدگی بر روی بینی شود. 

جراحی  بینی استخوانی بهتر است یا بینی گوشتی

از آنجایی که پوست بینی استخوانی نازک است و جزئی ترین اشکالات بینی برای جراح مشخص تر است عمل جراحی بر روی این گونه بینی ها معمولا با موفقیت بیشتری انجام می شود و میزان رضایت بیمار و اطرافیان بیشتر است.
در جراحی زیبایی بینی استخوانی یا رینوپلاستی از طریق برش‌هایی که ایجاد می‌شود پوست را بلند می کنند، برخی از جراحان با شکستن قسمت زائد بوسیله ابزار تراش نقص را برطرف می کنند. اما برخی دیگر با صرف وقت بیشتری آن را “سمباده” می‌زنند که باعث نظارت بهتر بر روند عمل می شود.

اقدامات قبل از جراحی بینی

ارزیابی سوابق کامل پزشکی بیمار پیش از عمل جراحی زیبایی بینی بسیار مهم است، اگر بیمار در گذشته جراحی بینی دیگری انجام داده باشد و یا بینی اش در سانحه ای صدمه دیده باشد شرایط خاص مربوطه مد نظر گرفته خواهد شد و یا داشتن عکس‌هایی از زمان قبل از حادثه می تواند به تعیین روند درمان مفید کمک کند.

آیا بعد از عمل جراحی بینی استخوانی امکان بازگشت آن وجود دارد

امکان بازگشت مجدد برآمدگی روی بینی بسیار کم است و تاکنون به ندرت مشاهده شده است با این وجود مراقبت های بعد از عمل جراحی و رعایت نکات مربوط به توصیه های پزشک می تواند ریسک بازگشت ناهنجاری های مربوطه در این ناحیه را بطور چشمگیری کاهش دهد.

بهترین متخصص زیبایی در تهران و جراح بینی

جهت مشاوره تخصصی درخصوص جراحی  بینی استخوانی یا جراحی رینوپلاستی ، مراقبت های بعد از جراحی بینی ، روش های جراحی زیبایی سینه و سایر انواع جراحی زیبایی می توانید به تیم مشاوره بهترین متخصص زیبایی در تهران “دکتر مهدی جعفری” مراجعه کنید. در این قسمت می توانید برخی از نمونه کارهای دکتر مهدی جعفری را مشاهده نمایید و یا با تعیین نوبت جهت مشاوره از طریق اینستاگرام و تلگرام دکتر جعفری اقدام نمایید.
با تشکر از همراهی شما با وب سایت فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر مهدی جعفری