با دکتر مهدی جعفری فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و بهترین جراح زیبایی همراه باشید تا با تزریق چربی به باسن و ران و تاثیر آن بر افزایش زیبایی و بهبود اندام آشنا شوید.

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی:

یکی از روشهای بزرگ كردن باسن، تزریق چربی است؛ درصورتی‌که بیمار در نواحی دیگر بدن خود دارای اندوخته چربی کافی باشد، توصیه می‌شود به‌جای استفاده از پروتز، از روش تزریق چربی استفاده کند.

تزریق چربی به باسن شامل برداشتن چربی از بدن خود بیمار و تزریق آن در باسن برای حجیم ساختن و بزرگ کردن آن است. جراح طی یک عمل جراحی لیپوساکشن، با استفاده از یک کانول چربی را از شکم، کمر، پهلوها و يا ران ها برمی‌دارد. سپس ذرات چربی تصفیه‌شده و به لایه‌های چربی و عضله تزریق می‌شوند تا حجم موردنظر به باسن افزوده شود. چربی به‌طورمعمول از پهلوها، شکم، یا ناحیه پایینی کمر برداشته می‌شود.

این روش شامل تزریق‌های متعدد در لايه هاي متفاوت و در سرتاسر باسن است. چربی در عمق‌های مختلف تزریق می‌شود تا اطمینان حاصل شود که كمترين میزان جذب چربی بعد از عمل صورت بگيرد.
به‌منظور ایجاد فرم بهتر و تهيه چربي پیش از جراحی تزریق چربی، اغلب از لیپوساکشن استفاده می‌شود. برخی از سلول‌های چربی هنگام انتقال‌ زنده نمی‌مانند و تعداد سلول‌های چربی باقی‌مانده، محدود هستند. مقداری از چربی‌ها نیز هنگام تزریق به بدن باز جذب‌شده و در باسن باقي نخواهند ماند.
این موضوع میزان افزایش حجم طی یک نوبت جراحی را محدود می‌سازد. گاهی اوقات، به‌منظور حصول نتیجه موردنظر بیمار،‌ به بیش از یک نوبت جراحی انتقال چربی نیاز است.


بااین‌وجود، نتایج حاصل از تزریق چربی نسبت به استفاده از پروتز برتری دارد:

 • نتیجه حاصل هم ازلحاظ ظاهری و هم ازلحاظ احساسی طبیعی‌تر است.
 • خطر انقباض کپسولی یا پارگی پروتز وجود ندارد.
 • نیاز به تکرار جراحی در آینده به دلیل مشکلات مربوط به پروتز نمی‌باشد.
 • همچنین با برداشت چربی از قسمت‌های دیگر بدن، حجم چربی در آن نواحی کاهش می‌یابد.
 • با بزرگ کردن باسن پس از فرآیند تزریق چربی، بیشتر بیماران می‌توانند در عرض یک هفته به پشت میز کار خود بازگردند.
 • دوره بهبودی این روش به‌طورکلی سریع‌تر از جراحی بزرگ کردن باسن با استفاده از پروتز است و اغلب بیماران می‌توانند در عرض سه هفته به فعالیت‌های عادی خود بازگردند.
 • بیمارانی که تزریق چربی انجام داده‌اند، باید از اعمال وزن و يا ايجاد فشارزیاد بر باسن خود به مدت 2 هفته، ممانعت کنند.
 • هم‌چنین در طول این 2 هفته به بیماران توصیه می‌شود که به‌منظور محافظت از بافت‌های تازه افزوده‌شده و پیشگیری از تورم بیش‌ازحد، از لباس محافظ مخصوص يا گن استفاده نمایند.
 • بیماران باید طی حداکثر 3يا4 هفته به فعالیت‌های طبیعی خود بازگردند.
 • بیماران می‌توانند تقریباً دو تا سه روز پس از جراحی تزريق چربي باسن تحرک طبیعی خود را از سر گیرند. دوره بهبودی پس از جراحی پروتز معمولاً دردناک‌تر از دوره بهبودی جراحی تزريق چربي به باسن است.
 • نتایج جراحی بزرگ کردن باسن با تزریق چربی، درصورتی‌که به‌طور صحیح انجام شود، دائمی هستند.
 • حصول نتایج نهایی و تعیین میزان چربی باز جذب‌شده توسط بدن حدود سه ماه پس از عمل جراحی مشخص مي شود.
 • مهمترين عواملی که می‌تواند نتایج به دست آمده را تغییر دهد، شامل تغییر در وزن، ترکیب بدن و یا درصد چربی بدن می‌باشد. با گذشت زمان، این امکان نیز وجود دارد که حدود 30تا 40 درصد چربی اصلی تزریق‌شده، جذب‌شده و به بدن بازگردد.
 • نتایج حاصل از جراحی بزرگ کردن باسن با استفاده از پروتز، بلافاصله قابل‌مشاهده است، اما ممکن است شش تا هشت ماه طول بکشد تا بیمار از لحاظ روحي پروتز را به‌عنوان بخشی طبیعی از بدن خود بپذیرد. پس‌ازاین زمان، افراد معمولاً فراموش می‌کنند که پروتزی در بدن آن‌ها وجود دارد.

 

در مورد تزريق چربي به باسن ميزان عوارض به مراتب كمتر از پروتز باسن مي باشد به طوري كه انتخاب اول روش جراحي بزرگ كردن باسن در افرادي كه ذخيره چربي كافي دارند،تزريق چربي به باسن است.


از عوارض تزريق چربي مي توان به :

تجمع خون و ترشحات(سروما و هماتوم)،عفونت و جذب چربي اشاره كرد.

 

مشاهده نمونه جراحی باسن انجام شده توسط دکتر جعفری

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و بهتربن جراح زیبایی دکتر مهدی جعفری با ارائه خدمات ارزنده و تخصصی و مشاوره رایگان در زمینه رینوپلاستی یا جراحی بینی ، ماموپلاستی یا جراحی سینه ، لیفت سینه و پروتز سینه ، جراحی  لیپوساکشن و لیپوماتیک شکم و پهلو ، تزریق ژل و فیلر و تزریق بوتاکس ، جراحی باسن از جمله لیفت باسن ، پروتز باسن و تزریق چربی در خدمت شما عزیزان است

 

جهت مشاهده نمونه جراحی بینی یا رینوپلاستی ، جراحی سینه یا ماموپلاستی ، جراحی باسن ، تزریق ژل و تزریق بوتاکس و جوانسازی پوست انجام شده توسط انجام شده توسط بهترین متخصص زیبایی دکتر مهدی جعفری به صفحه اینستاگرام و فیسبوک ایشان مراجعه نمایید

 

 

تزریق چزبی
تزریق چزبی