کاشت و ترمیم مو

کاشت مو

کاشت مو به روش طبیعی یکی از مهمترین و موثر ترین جراحی هایی زیبایی در خانم ها و آقایان است که تغییرات بسیاری را در ظاهر و اعتماد به نفس افراد ایجاد می کند.

داشتن موی پرپشت و زیبا از معیارهای زیبایی برای افراد خواهد بود که از اهمیت چشمگیری برخوردار است. دلایل متعددی برای ریزش مو و کم شدن تعداد آنها وجود دارد بسیاری از عوامل با درمان های دارویی و مراقبت های پوستی قابل حل هستند اما مشکل زمانی حل نشدنی است که دلیل اصلی ریزش موروثی بودن آن باشد .

زمانی که موها می ریزد سن افراد بالاتر از آنچه هست به نظر می رسد و زیبایی ظاهری وی تحت تاثیر قرار می گیرد، معمولا ریزش موها در آقایان بیشتر دیده می شود و این ریزش بیشتر در ناحیه ی جلویی سر و اطراف پیشانی اتفاق می افتد .

دلیل این عارضه مقوم بودن موهای پشت سر نسبت به موهای جلو است که میتواند نقش به سزایی در طاسی سر داشته باشد.

کاشت موی طبیعی میتواند یک جراحی موثر برای پیوند موها از پشت سر که دارای مو است به قسمت های خالی و طاس شود، در واقع در این روش فولیکول های مو از قسمت مودار برداشته می شود و به قسمت های بدون مو پیوند زده میشود.

روش های مختلفی برای درمان ریزش مو ارائه شده اند، روش های دارویی و گیاهی موثری هستند که میتوانند از ریزش موی موقت شما جلوگیری نمایند اما برای موهایی که به صورت دائم از بین رفته اند راه حلی جز کاشت مو توصیه نمی شود. کاشت موی طبیعی این امکان را به فرد می دهد که بعد از کاشت موهارا کوتاه کند، فرم دهد و اصلاح کند، موها بعد از مدتی مانند سایر موها رشد می کنند و می توان از آنها به خوبی مراقبت کرد.

جراحی کاشت مو امروزه به دو روش FIT و FUT انجام می گیرد. بنابه درخواست بیمار و یا تشخیص پزشک یکی از روش های مرسوم برای کاشت موها انتخاب و نسبت به انجام آن اقدام می شود.البته در مواقعی نیز ممکن است از روش های ترکیبی برای کاشت موها استفاده شود .

بانک مو عنوانی است که برای کاشت مو بسیار استفاده می شود، بانک مو به قسمتی از مو اشاره میکند که تصمیم داریم از آن موهارا برداشت کنیم و برای پیوند آماده سازی کنیم.

در روش FIT فولیکول های مو با استفاده از دستگاه از بانک موی فرد به عنوان گرافت برداشته می شود و در محل هایی که طاسی وجود دارد پیوند زده می شود.

در روش FUT یک نوار نازک از پشت سر بیمار برداشته می شود و با روش جراحی از پوست جدا می گردد، جراح بعد از برداشتن فولیکول های لازم قسمت خالی شده از پوست سر را بخیه میزند، قسمت بخیه خورده توسط سایر موها پوشانده می شود و قابل مشاهده نیست. بعد از برش دادن نوار از پشت سر فولیکول های مو از این فلاپ جدا شده و توسط جراح در قسمت هی مورد نیاز کاشته می شوند.

در روش ترکیبی جراح از هر دو روش FIT و FUT استفاده می کند .

درواقع تفاوت این دو نوع روش برای کاشت مو، تفاوت در برداشتن فولیکول ها از ناحیه سرخواهد بود که بنابه تشخیص پزشک انجام پذیر است. در صورتیکه نیاز به مشاوره در زمینه ی کاشت موی طبیعی و روش های کاشت آن دارید می توانید سوالات خود را با دکتر جعفری مطرح نمایید.

می خواهم بیشتر بدانم