پروتز گونه

پروتز گونه

Malar Implant

دو دسته از افراد به طور کلی نیاز به پروتز گونه خواهند داشت. دسته اول افرادی که به نسبت سایر اعضا صورت گونه های فرو رفته و ضعیفی دارند. دسته دوم افرادی که دچار پیری صورت و چهره شده اند.

افراد مناسب برای انجام پروتز گونه

همانطور که گفته شد در تمامی افراد دو علت اصلی برای انجام پروتز گونه مهم و اساسی می باشد. مورد اول در افرادی که گونه های آنها نسبتا فرو رفته و ضعیف می باشد که این امر مربوط به مسائل نژادی و ژنتیکی است و باعث شده صورت شخص جذابیت کمتری داشته باشد. مورد دوم مربوط به افرادی میشود که چهره و صورت پیری دارند. در این روش میتوان تو رفتگی ها و آثار ناشی از افزایش سن را نیز رفع نمود.

دکتر مهدی جعفری نیز همانند سایر جراحان حرفه ای اعتقاد دارند انجام عمل پروتز گونه معمولا در افراد بین ۲۰ تا ۴۰ سال انجام می گردد.

نحوه انجام عمل پروتز گونه

انجام عمل پروتز زیبایی گونه توسط دکتر مهدی جعفری فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با استفاده از پروتزهایی که از مواد مختلف مصنوعی تشکیل شده اند، انجام می شود . این مواد مصنوعی دارای سطح های مقاومتی متفاوت می باشند که از سطح نسبتا سخت تا انعطاف پذیر را در برخواهد گرفت.

پروتزهای گونه به دو صورت انجام می شود : روشی که میتوان آن را در صورت نیاز خارج کرد و روشی که مواد پروتز به استخوان ها متصل می گردد.

در نتیجه پروتزها میتوانند ظاهر و اندازه های متفاوتی داشته باشند. همانطور که گفته شد پروتزهای گونه که از جنس مواد سیلیکونی ساخته می شوند به بافت گونه متصل نشده و در صورت نیاز میتوان آن را خارج نمود. پروتز هایی که از هیدروکسی آپاتیت ساخته میشوند به بافت های استخوان طبیعی متصل و جزئی از ساختار گونه خواهند شد.

هنگامی که پروتز گونه به همراه دیگر روش های جراحی پلاستیک صورت مانند : لیفت ابرو، لیفت صورت، رینوپلاستی، یا لیفت پلک انجام شود، امکان واردکردن پروتزها از طریق شکاف های ایجاد شده به گونه وجود خواهد داشت.

می خواهم بیشتر بدانم