لاغری با لیپوماتیک

۲ شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴

دستگاه لیپوماتیک

لیپوماتیک یک دستگاه پیشرفته است که از یک میله ی فلزی برای به حرکت در آوردن چربی ها استفاده می کند .در واقع دستگاه لاغری با لیپوماتیک به کمک امواج اینفراسونیک و ارتعاش (Vibration) چربی ها را از بین می برند.

لیپوماتیک سریع و هوشمند بوده و بدون هیچ گونه آسیبی می تواند وارد بافت چربی شود و آن ها را به صورت کاملا فیزیکی بیرون بکشد .

 

 

دستگاه لیپوماتیک دستگاه لیپوماتیک حین جراحی از یک میله ی فلزی بسیار نازک به نام کانولا استفاده می کند . این میله به سرعت مرتعش شده و باعث می شود که چربی ها در زیر پوست شکسته شوند . چربی های تخلیه شده به روش لیپوماتیک به هیچ عنوان آسیب نمی بینند و عملا واکنش سوختن چربی در آن اتفاق نمی افتد.

میله-لیپوماتیک

لاغری با لیپوماتیک چیست ؟

جدیدترین روش جهت تخلیه چربی از نواحی مختلف بدن لاغری با لیپوماتیک می باشد که این روش نسبت به روش های قبلی کاملا متفاوت می باشد و بسیاری از معایب روش های قبلی را این روش بهبود بخشیده و یک روش نوین و کم خطری می باشد .
انجام جراحی با روش لاغری با لیپوماتیک به شکل سرپائی می باشد که ازدیگر مزیت های این روش می توان به این مورد اشاره کرد که در یک جلسه می توان حجم زیادی از چربی را استخراج نمود .
در روش لیپوماتیک میزان ورم و کبودی بسیار کم می باشد ، در روش لیپوماتیک نه تنها شلی و افتادگی پوست و بروز سلولیت در پوست حداقل میباشد.


این عمل جراحی توسط یک تیم حرفه ای و توسط دکتر مهدی جعفری فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی قابل انجام است و نتایج بسیار درخشانی را برای بیماران عزیز به همراه خواهد داشت.

دکتر-مهدی-جعفری

لیپوماتیک شکم

در کلینیک دکتر مهدی جعفری  از دستگاه  لیپوماتیک برای لاغری موضعی نواحی مختلفی چون : شکم، پهلو، ران و اطراف زانو، ناحیه پشت، غبغب و بازو  استفاده می شود  و این رئش با بهره گیری از پیشرفته ترین و دقیق ترین تجهیزات پزشکی در بیمارستان و کلینیک های مجهز انجام می شود. این روش لاغری  با کمترین عوارض و همچنین بدون درد و خونریزی همراه خواهد بود .


در روش عمل لیپوماتیک به دلیل عدم استفاده از لیزر فیبروز در بافت زیر پوست بسیار ناچیز است و یا اصلا رخ نمی دهد ، بنابراین انجام این روش برای شکم بانوانی که زایمان نداشته اند بسیار مناسب می باشد.
در سراسر جهان بیش از ۵۰ کشور از روش لیپوماتیک برای تخلیه چربی های استفاده می شود ، روش کار لیپوماتیک بدین گونه می باشد که در یک فضای سه بعدی با به حرکت در آوردن نوک کانولا و با بهره گیری از هوای فشرده شروع به تخریب چربی ها می نماید .
علتی که در این روش پوست سفت می شود حرکت RUTATIONAL می باشد زیرا موجب تحریک سنتز کلاژن شده در نهایت سفت شدن پوست را به عمل می آورد .


آمادگی برای لاغری موضعی با لیپوماتیک

در شب قبل از عمل ،از خوردن مواد غذایی و نوشیدنی های مختلف جلوگیری کنید.تغذیه-قبل-لیپوماتیک


ازمصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین رو ز قبل از عمل خودداری کیند.داروی رقیق کننده


 

دخانیات را از دو روز قبل از عمل قطع کنید(ترجیحا یک هفته قبل سیگار نکشید)دخانیات-لیپوماتیک

 

 


روغن ویتامین E و غذاهای چرب مانند فست فود روز قبل از عمل مصرف نشود .     چربی-لیپوماتیک

 

 

روش انجام لاغری با لیپوماتیک

لاغری-با-لیپوماتیک

لاغری با لیپوماتیک راهی سریع برای تناسب اندام

در لاغری با لیپوماتیک لوله ایی به نام کانولا که برای ایجاد ارتعاش استفاده می شود ،وجود دارد .در دستگاه لیپوماتیک یک موتور بادی وجود دارد که در داخل لوله کانولا هوایی فشرده ایجاد می کند و این هوای فشرده باعث  حرکت های چرخشی،ارتعاشی و نوسانی در داخل لوله کانولا می شود.در نهایت یک مسیر مارپیچ ترکیبی از این سه حرکت به وجود خواهد آمد که بافت های چربی را به ذره های ریز تقسیم می کند .حال خارج کردن چربی های ریز شده بدون اینکه به دیگر بافت هایی مانند عروق،عضله ها و … لطمه ایی وارد شود ،آسان خواهد شد.در این روش بافت های چربی بدون اینکه حرارت داده شود و اشعه ایی به آن تابانده شود  با روش تمام فیزیکی و حرکات ارتعلشی ابتدا به امولسیون تبدیل شده و بعد توسط همان دستگاه خارج می شوند. لاغری موضعی با لیپوماتیک که با این  رو ش صورت می گیرد باعث می شود روند رو بهبودی پس از جراحی تند تر صورت بگیرد  و این روش در ناحیه های سخت که دارای فیبروز هستند بهتر خواهد بود.

دستگاه لیپوماتیک بسیار سریع است و با  ۶۰۰ ارتعاش در دقیقه  همراه است ، این روش لاغری بدون حرارت و کاملا فیزیکی می باشد و البته هیچ گونه آسیبی به بافت کلی چربی وارد نمی شود ،نتایج درخشان این روش  شامل پوست صاف تر، برآمدگی کمتر و کمبودی کمتر است.

جراحی لیپوماتیک پهلو

مزیت های استفاده از روش لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک می توان از هر ناحیه از بدن به هر میزانی که می خواهیم چربی تخلیه نمود.
در نواحی حساس مانند شکم ، پهلو ، زانو ، ران ، کمر و باسن می توان تخلیه چربی را انجام داد .
در روش لیپوماتیک زمانی که به بافتی به غیر از بافت چربی برخورد نماید توقف کرده در نتیجه آسیبی به سایر بافت ها وارد نمی شود.
عدم ایجاد شدن سوختگی پوست
نیازی به بیهوشی ندارد .
میزان کبودی ، درد و ورم در این روش بسیار کم است
بهترین نما را در پوست ایجاد نموده و موجب کشش در پوست می شود .
میزان بهبودی پس از عمل در کمترین زمان است .
کمترین میزان غیر یکنواختی در ظاهر پوست
دارای دقت بالا در مناطق حساس مانند کمر

لیپوماتیک شکم و پهلو

مقایسه لیپوماتیک با روش ها ی دیگر

لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر مزیت هایی دارد که عبارتند از :
این روش نسبت به روشهای دیگر درد کمتری دارد
ماندگاری این روش بیشتر خواهد بود
پوست فرد ظاهر بهتری خواهد داشت
بهبودی در این روش زودتر صورت میگیرد
جراحی آسان تر صورت میگیرد
کبودی و خون مردگی این روش نسبت به روشهای دیگر کمتر خواهد بود

image_13930422405458

سوال مهم : آیا لیپوماتیک پوست شل و افتاده ی بعد از زایمان را درمان می کند ؟

در پاسخ به این سوال باید بدانید که یکی از عناصر مهم در لیپوماتیک پوست بدن می باشد ، در صورتی که پوست شکم شل و افتاده باشد و حالت الاستینه خود را از دست داده باشد و قابلیت کشسانی خود را از دست داده باشد ،لیپوماتیک قدرت لیفت بالایی نخواهد داشت و البته بعد از تخلیه چربی های این ناحیه شاهد شکم شل و افتاده ای خواهید بود که پوست آن نیز آویزان شده است . البته جای نگرانی نیست ، این مشکل به کمک جراحی ابدومینوپلاستی قابل حل خواهد بود .

ابدومینوپلاستی
همچنین بخوانید جراحی ابدومینوپلاستی

مراقبت های قبل از جراحی لیپوماتیک که باید مد نظر قرار بگیرد :

•    شب قبل از عمل از خوردن آب و وعده غذایی خودداری کنید در نظر داشته باشید که معده خالی در زمان جراحی ایده آل تر است .

•   مصرف داروهای انعقادی را کنار بگذارید و با مشورت پزشک داروهایتان را مصرف کنید ،دو روز قبل از عمل آسپرین مصرف نکنید

•    کشیدن سیگار و قلیان دو روز قبل از جراحی ممنوع می باشد

•    همچنین از خوردن مواد غذایی حاوی ویتامین ای نیز خودداری نمایید.

 

مراقبت های بعد از لاغری با لیپوماتیک

برای راضی بودن از نتیجه لاغری خود به روش لیپوماتیک بهتر است نکات زیر را رعایت کرده تا ایده آل ترین نتیجه از لیپوماتیک برای شما به دست بیاید
به دلیل ورم های ایجاد شده نمک را از رژیم غذایی خود برای مدتی حذف کنید و همچنین تا چند روز بعد از لیپوماتیک از خوردن چربی ها ی  مضر خودداری کنید.
گنی که دکتر به شما پیشنهاد داده است را بلافاصله بعد از انجام لاغری با لیپوماتیک استفاده کرده و تنها هنگامی که به حمام می روید یا می خواهید آن ناحیه را بشویید گن را درآورده و پس از شست و شو آن را با سشوار خشک کرده و دوباره گن را به طور بیست و چهار ساعته استفاده کنید.اگر لاغری با  لیپوماتیک در قسمت شکم است توصیه می شود که تا شصت روز گن به طور مداوم پوشیده شود.
اگر دارویی برای موارد خاص تجویز شده است حتما با فواصل زمانی گفته شده استعمال شود.
ورم ها تا هشت هفته از بین نمی روند و نتیجه نهایی بعد از شش ماه مشخص می شود.می توانید با لوسیون به ماساژ آن ناحیه بپردازید تا روند کاهش ورم ها تندتر شود.
احساس گز گز در قسمت های لیپوماتیک شده طبیعی است زیرا افراد دچار تغییرات حس پوستی شده اند و در برخی موارد  تا شش ماه زمان میبرد که از بین بروند.
بعد از عمل لاغری با لیپوماتیک سعی کنید سطح پاها ی خود را بلندتر از بدنتان تنظیم کنید تا از تورم بیشتر جلوگیری کنید.
چند ساعت اول استراحت مطلق داشته باشید و بعد از آن به آرامی حرکت نمایید.
در روز بعد از عمل در حمام محل عمل را به سمت پایین ماساژ دهید تا مایعات اضافه از محل بخیه تخلیه شود زیرا ماندن مایعات اضافه در بدن بعد از عمل باعث می شود که درد و بزرگی سایز صورت گیرد.
در صورتی که دچار حالت تهوع شدید توصیه می شود از قرص متوکلوپرامید استفاده نمایید.
در صورت امکان دراز بکشید و بر روی صندلی ننشینید.
در حین انجام فعالیت های روزانه به اندامتان فشار زیاد نیاورید.
تا زمانی که منافذ جراحی باز هستند سعی کنید از نشستن در استخر، وان ، سونا و یا شنا در دریا یا آبهایی که احتمال آلودگی دارد پرهیز نمایید.

لاغری با لیپوماتیک

عوارض لاغری با لیپوماتیک

عوارض چندانی در این روش دیده نشده است مگر اینکه این روش به درستی انجام نگیرد.همان طور که گفته شد خطر مبتلا شدن به آمبولی در این روش به حداقل می رسد.زیرا ارتعاش هایی که در بافت های چربی ایجاد می شوند احتمال خونریزی را کاهش می دهند اما اگر این عمل توسط متخصصان صورت نگیرد مممکن است ظاهری نه چندان زیبا در آن ناحیه از بدن که لیپوماتیک شده است ،به وجود بیاید.کسانی که دارای فشار خون بالا و بیماری های دیابتی و قلبی هستند باید قبل از انجام لاغری موضعی با لیپوماتیک با پزشک متخصص در بیماری خود و همچنین متخصصی که برای لاغری با لیپوماتیک به آن مراجعه خواهند کرد ،مشورت کنند تا اگر دارای عوارضی برای آنهاست با دقت بالا و آگاهی لازم اقدام به عمل کنند.

 

استحمام بعد از لیپوماتیک

یکی از مواردی که باید بعد از استفاده از روش لیپوماتیک به آن توجه داشته باشید استحمام بعد از لاغری با لیپوماتیک است .بهتر است موارد زیر را در هنگام حمام کردن رعایت کنید:
پیشنهاد می شود بعد از یک روز از لیپوماتیک به حمام بروید زیرا تا دو روز بعد از لیپوماتیک مایعات و خونه آبه های حاصل از چربی ها از شکاف های ایجاد شده به بیرون می آید و زماتی که شما به حمام می روید به خارج شدن این مایعات کمک شایانی خواهید کرد.
ترجیحا از آب خیلی گرم برای دوش گرفتن استفاده نکیند.
از خوابیدن و یا نشستن طولانی مدت در وان حمام بپرهیزید.
بدون اینکه به نواحی مورد نظر فشاری را وارد کنید به آرامی با دست خود ماساژِ را به سمت پایین انجام بدهید.این ماساژ باعث می شود چربی ها بهتر بیرون آمده و مایعات اضافه به طرف بیرون بیایند.
حمام بعد از لیپوماتیک به کاهش کبودی ها و ورم ها کمک می کند.تا زمانی که تخلیه کامل چربی ها صروت نگرفته است بهتر است هر روز به حمام بروید.
نواحی که از آنجا لوله ها وارد شده اند به آرامی با آب و صابون شست و شو دهید و آنها را خشک نگه دارید تا از عفونت زخم ها جلوگیری شود.

سوالات متداول لاغری با لیپوماتیک

کدام نواحی از بدن را میتوان لیپوماتیک کرد ؟
از لیپوماتیک  در تمامی قسمت های بدن مانند :شکم و پهلو ،ران ،ساق پا،بازو ،از بین بردن چربی های اطراف زانو،از٫ بین بردن غبغب میتوان استفاده کرد .
آبا لاغری با لیپوماتیک درد دارد ؟
پیش از اینکه لوله های دستگاه از سوراخ های ایجاد شده وارد بدن بشوند نواحی مورد نظر بی حس میشود و فرد درد چندانی را احساس نخواهد کرد .
تاچه مدت بعد از لاغری با لیپوماتیک چربی ها برنمی گردند ؟
این بستگی به مراقبت های بعد از لیپوماتیک دارد ،توجه داشته باشید که لیپوماتیک باعث کاهش سایز شما می شود و در صورتی که رژیم غذایی مناسبی نداشته باشید و همچنین ورزش را در فعالیت های روزانه خود قرار ندهید دوباره افزایش سایز خواهید داشت .
تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن چیست ؟
در لیپوساکشن بافت های چربی آسیب می بینند و فرد با بی هوشی عمومی این روش را انجام می دهد که با عوارض بسیار زیادی همراه خواهد بود اما لیپوماتیک عوارض کمتری داشته و با بی حسی موضعی قابل انجام است .
آیا چربی های خارج کرده را میتوان برای تزریق نواحی دیگر استفاده کرد؟
بله چربی های بیرون آمده را می توان برای جوان سازی پوست دیگر نواحی مانند برطرف کردن چین و چروک های صورت ،گودی گونه ها  و چانه ،از بین بردن چروک دست  و همچنین برطرف کردن خطوط خنده و پیشانی استفاده کرد.

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر جعفری