لیفت صورت با نخ

۲ چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴

لیفت صورت با نخ

بالا رفتن سن و چاق و لاغر شدن های متعدد تاثیرات بسیاری بر روی پوست و به خصوص در ناحیه ی صورت می گذارد. لیفت صورت با نخ از روش های جوانسازی پوست میباشد که تاحدودی موثر است و امروزه بسیار در میان مردم رایج گشته است .

البته ممکن است عوامل دیگری مانند :

  • افزایش سن بعد از ۴۰ سالگی
  • کاهش وزن های شدید
  • استرس های بیش از اندازه
  • وراثت (موروثی بودن )
  • استفاده از سیگار به مدت زمان زیاد و طولانی
  • استفاده از الکل در مراحل مختلف زندگی
  • استعداد (مستعد بودن پوست برای ابتلا به آسیب های پوستی)
  • بیش از حد در معرض آفتاب قرار گرفتن ( استفاده مدام از حمام آفتاب )

در پیری زودرس افرد و یا ابتلا به مشکلات پوستی تاثیر گذار باشند .

لیفت صورت

ایجاد چین و چروک و یا افتادگی ها بر روی پوست صورت از نگرانی های افراد در تمام مراحل زندگی خواهد بود. هر چند روش های مختلف طبیعی و شیمیایی برای درمان و جلوگیری از چین و چروک ایجاد شده بر روی صورت ارائه شده است اما باید توجه داشت که بهترین انتخاب ها سخت هستند. نوع درمان مورد نیاز برای بهبود وضعیت پیش آمده با مشاوره یک متخصص زیبایی امکان پذیر خواهد بود. برای درمان چین و چروک درمانهای متفاوتی وجود دارد :

۱- درمان های دارویی : کرم هایی ارائه میشوند که با ایجاد حالت الاستیکی در صورت باعث کشیده شدن آن میشوند اما این اثر تا زمانی که کرم برروی پوست قرار دارد باقی میماند و باز هم به عنوان یک درمان موقت و کوتاه مدت شناخته میشود.

۲- تزریق ژل و بوتاکس : به صورت موقتی و به مدت زمان تقریبی ۶ ماه تا یک سال میتواند عوارض ناشی از پیری را کاهش دهد.

۳- استفاده از لیزر : با استفاده از لیزر CO2 فرکشنال  میتوان چین و چروک ریز خصوصا اطراف چشم را برطرف نمود.

۴- لیفت صورت با نخ : در این روش جراح از نخ های مخصوص که سازگار با بدن هستند استفاده می کند و با کشیدن قسمت های افتاده اقدام به جوانسازی پوست می نماید. در واقع این روش کمک می کند تا پوست صورت محکم تر شود و از افتادگی های صورت و چین و چروک ها جلوگیری نماید.

امروزه این روش درمانی در بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرد و نتایج چشمگیر و مدت زمان کم آن باعث محبوبیت آن شده است.

در واقع استفاده از نخ های قابل جذب آخرین روشی ساده و سریع برای لیفت صورت می باشد .

لیفت صورت با نخ

جنس نخ های مورد استفاده

در این روش جراحی از نخ هایی با جنس POLYDIOXANONE استفاده می شود از این نخ سالهای زیادی در جراحی های داخلی استفاده شده است و به دلیل سازگاری بالایی که دارد حداقل عوارض را برای فرد ایجاد میکند و تا به حال مشکل ایجاد شده ای در استفاده از نخ در صورت گزارش نشده است .

نحوه ی جراحی صورت با نخ

انجام جراحی لیفت صورت با نخ برای جراح متخصص زیبایی بسیار آسان و با میزان کمی ریسک انجام می گردد بنابراین در انتخاب جراح دقت کافی را داشته باشید تا بتوانید نتایج بهتری از این عمل بدست آورید .در صورت تمایل میتوانید از دکتر مهدی جعفری در این رابطه مشاوره بگیرید.

روال جراحی صورت با نخ با قرار دادن تعدادی نخ در قسمت های مختلف صورت آغاز می شود، جراح بعد از جای گزاری نخ ها در مکان مشخص انتهای نخ های متصل به صورت را به قسمتی از پوست سر درست در قسمت بالای گوش و پیشانی متصل می کند. در پی این اقدام اتفاقاتی رخ میدهد که پوست دچار تحریک کلاژن سازی و سلول سازی میشود که در نتیجه آن جوانسازی و ترمیم پوست صورت ایجاد میگردد.

نخ های استفاده شده در این روش قابل جذب بوده و واکنش منفی با اجزای صورت نخواهند داد این روش یکی از بی خطر ترین جراحی های زیبایی است. واکنش التهابی ایجاد شده در زمان اتصال نخ ها بسیار خفیف بوده و باعث کلاژن سازی و افزایش گردش خون در زیر پوست میشود که به آن امبدینگ یا لیفت با نخ یا ترد لیفت Thread lift می گویند.

برای درک بهتر از قرار دادن نخ ها باید عنوان پوست داربستی را به صورت داد زیرا نخ ها با محکم کردن اجزای صورت باعث سفت و محکم شدن آن می شوند و عضلات چشم و گونه ها ، زیر گلو و پیشانی کشیده و در جای خود تا حدودی محکم می شوند.

لیفت صورت با جراحی

نتایج لیفت صورت با نخ

بعد از جراحی صورت با نخ معمولا ۳۰ درصد از تاثیرات مثبت لیفت قابل مشاهده خواهد بود و تا چهار ماه بعد از لیفت اثرات آن به صورت کامل ظهور می کند .همانطور که گفته شد پس از جذب نخ ها ،کلاژن های ساخته شده مسئول ادامه جریان لیفت خواهند بود.

وضعیت نخ ها بعد از قرار گرفتن در صورت

همانطور که بیان شد نخ ها قابل جذب هستند و حدود ۴ تا ۱۸ ماه زمان لازم است تا به خوبی جذب پوست شوند، جذب شدن نخ های صورت به معنای از بین رفتن تاثیرات آن نخواهد بود و روند لیفتینگ نخهای کارگزاری شده بین یک تا پنج سال و شاید بیشتر در صورت باقی می ماند ،فرد در نتیجه ی جراحی حدود ده سال جوانتر شده و میزان قابل توجهی از چین و چروک های ایجاد شده برروی صورت از بین می روند.نخ های متصل شده به صورت باعث تولید کلاژن شده و بافت ایجاد شده در پیرامون نخ ها تا مدت زمان طولانی باقی خواهد ماند.

بنابراین تعداد و نوع نخ ها نیز می تواند تاثیرات بیشتری برروی جوانسازی پوست داشته باشد.

۵– جراحی ( لیفت صورت ): چنانچه فرد به دنبال برطرف شدن چین و چروک صورت به صورت موثر و طولانی باشد به وی جراحی لیفت صورت توصیه میشود.

در این عمل جراحی ،جراح متخصص برش هایی در ناحیه جلویی گوش و موهای ناحیه شقیقه و مقداری پشت گوش،افتادگی صورت در لایه های عمقی را اصلاح می کند.

با انجام این عمل جراحی خطوط عمیق خنده اصلاح گردیده و علاوه بر آن افتادگی ناحیه کنار فک (JOWLS) و افتادگی ناحیه گونه نیز برطرف می شود.

لیفت صورت با نخ

لیفت کامل صورت به چه عواملی بستگی دارد ؟
همانطور که می دانید نخ های به کار برده شده در لیفت صورت با نخ به صورت جذبی هستند و بعد از مدتی توسط پوست جذب می شوند، برای جذب کامل نخ ها حدودا چهار تا ۱۸ ماه زمان لازم است ، میزان تاثیر گذاری نخ ها در لیفت صورت به عوامل بسیاری بستگی دارد که مهم ترین آن ها نوع نخ و تعداد آن ها می باشد .
با توجه به میزان تاثیر گذاری نخ ها در صورت ،اثرات لیفتینگ نخه ای کارگزاری شده بین یک تا پنج سال ،توسط کلاژن و بافت ایجاد شده در پیرامون نخ ها باقی خواهد ماند.

لذا به راحتی قابل فهم است که نوع و تعداد نخ های استفاده شده رابطه مستقیمی با ماندگاری اثرات درمانی و لیفت دارد.

نکته بسیار مهم این است که این نخ ها قابل جذب هستند و با نخ های غیر قابل جذب مانند روش سیلویت که قبلا استفاده می شد و عوارض بسیاری دارند بسیار متفاوت هستند .
برای دریافت اطلاعات جامع در رابطه با لیفت صورت با نخ می توانید با دکتر مهدی جعفری عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
در ارتباط باشید و مشاوره های لازم در این جهت را دریافت نمایید .

انواع نخ های قابل جذب برای لیفت صورت

انواع مختلفی از نخ ها در این روش ( امبدینگ –  لیفت صورت و بدن ) وجود دارد که با توجه به نیاز فرد و ایده آل وی در نظر گرفته می شود. نخ های مختلف ویژگی ها و مزایای متفاوتی دارند که با نظر و مشاوره جراح انتخاب خواهد شد .
در زیر نمونه ای از آن ها را اشاره می نماییم:

۱-    (Mono filament)  Polydioxanone

که به اختصار PDO نامیده می شود ، این نخ که  رشته ای است  و جزو نخ های ساده محسوب می شود برای لیفت های بسیار سطحی و جزئی مورد استفاده  قرار می گیرد.

۲-      PDO-COG

این نخ تعدادی خار بسیار ظریف دارد که پوست را وادار به جوانسازی می کند ، خارهای موجود روی این نخ ها موجب التهاب و کلاژن سازی  بیشترمی گردد و از طرفی با قلاب شدن به پوست امکان لیفت سریع را ایجاد می کند. این نخ گرانتر ولی استفاده از آن به تنهایی منسوخ شده است .

۳-      Polyglycolide (PGA)

این نخ نیز خاردار و چند رشته ای است و برای لیفت صورت های افتاده بسیار ایده آل است، و باعث التهاب بیشتری در پوست می شود و دوم اینکه نخ PGA بهمراه خود گلیکولیک اسید دارد که آن هم در نهایت باعث افزایش التهاب و کلاژن سازی  بیشتر می شود.

در مجموع این نخ ها ۱۰ درصد بیشتر از نخ های دیگر التهاب ایجاد می کنند و نتایج بهتری دارند.

۴-      Hurricane

این نخ در صورت به حالت مارپیچ قرار می گیرد و با این روش می توان نخ های طویل تری در پوست قرار داد که در نتیجه تولید کلاژن و لیفتینگ نیز بالا می رود ، به صورت کلی  این نخ ها اثرات بیشتری در لیفت دارند و درکنار نخ های کاگ بسیار مورد استفاده برای لیفت هستند .

نمونه ی جراحی های انجام شده را در این بخش می توانید مشاهده بفرمایید.

برای دریافت اطلاعات در این زمینه می توانید از مشاوره های دکتر جعفری بهره مند شوید.

در صورت تمایل می توانید سوالات خود را در خصوص لیفت صورت با نخ در این بخش ارائه نمایید .

پاسخگوی شما خواهیم بود.

با تشکر مدیریت سایت دکتر مهدی جعفری

ارسال شده در لیفت صورت توسط jafari