جوانسازی پوست

جوانسازی پوست صورت و گردن

جوانسازی صورت شامل موارد بسیاری می شود و همچنین روش های مختلفی را می توان برای این کار در نظر گرفت .

استفاده از لیزر یکی از روش هایی است که می تواند تاثیرات به سزایی را در از بین بردن چین و چروک و یا افتادگی پوست ایجاد نماید .

همانطور که میدانید لیزر ها انواع مختلفی دارند و در بسیاری از موارد نیاز است تا چند روش ترکیبی را برای بهبود مشکلات ظاهری صورت در نظر گرفت ، جوانسازی ناحیه صورت و گردن می تواند با لیزر انجام شود .

لیزر با تابش نور می تواند آسیب های وارد شده به پوست را از بین ببرد و پوست را وارد مرحله ای از کلاژن سازی نماید که بافت های آسیب دیده ترمیم گردند.

لیزر فراکشنال

این نوع لیزر یکی از بهترین و کار آمد ترین لیزر ها برای از بین بردن جای جوش و اکنه های سطح پوست می باشد ، این روش که یکی از روش های غیر تهاجمی بوده و نیازی به استراحت و یا بستری ندارد ،این روش جای جوش هارا بسیار ترمیم کرده و باعث صاف شدن پوست می گردد.

این لیزر علاوه بر درمان جای آکنه و جوش برای رفع سیاهی زیر بغل و نیز نواحی دیگر پوست به جز صورت و گردن نیز کاربرد دارد. این لیزر با کمک پالسهای نوری به تمامی لایه های پوست نفوذ کرده و باعث می شود که آسیب های وارد شده به آن کاهش یابد . درواقع نور لیزر تولید کلاژن و تجدید سلولی را به طور همزمان تحریک می‌کند و پوست را سفت می‌کند. سپس لایه آسیب دیده پوست برداشته می‌شود تا به این وسیله لایه‌های سالم زیرین پدیدار شوند.

زمان تقریبی برای انجام این نوع لیزر حدود یک ساعت بوده و نیاز به تمدید جلسات در برخی موارد احساس می شود .

 لیزر فراکشنال با بی‌حسی موضعی انجام می شود، لیزر باعث می شود تا لایه سطحی از پوست برداشته و در واقع این لایه برداری موجب تحریک پذیری پوست برای بازسازی می شود.

عمل بازسازی پوست با لیزر فراکشنال معمولاً ۳۰ تا ۴۵ دققیه طول می‌کشدمعمولا سه یا چهار جلسه برای این نوع درمان کافی مشی باشد.

سوالات متداول

می خواهم بیشتر بدانم