پروتز سینه

چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه که به منظور بزرگ کردن سینه مورد استفاده قرار می گیرد یکی از جراحی های موفق برای افرادی است که بافت سینه ی آنها کوچک است و یا تخریب شده است. البته منظور از تخریب افتادگی خفیف سینه ها و یا کوچک شدن سینه بر اثر عواملی مانند شیردهی و یا کاهش وزن است.

البته ممکن است فرد به صورت ذاتی و موروثی سینه های کوچکی داشته باشد که حتی بعد از بلوغ نیز این رشد متوقف شده است.

پیشنهاد جراحان زیبایی برای داشتن یک سینه ی زیبا و خوش فرم قرار دادن پروتز درون سینه است. پروتز سینه با قرار گیری در بافت سینه می تواند باعث پر کنندگی و افزایش حجم سینه ها شود و زیبایی و جذابیت بانوان را بیشتر کند.

پروتز سینه یکی از جراحی های پرطرفدار می باشد که روزانه بسیاری از خانم ها را برای این جراحی ترغیب می نماید.

جراح برای قرار دادن پروتز درون سینه نیاز به ایجاد یک شکاف کوچک در سینه دارد تا بتواند پروتز را از طریق آن وارد بافت سینه نماید.

جراحی سینه

برش جراحی در پروتز سینه

برش جراحی در جاهایی داده می شود که خیلی مشخص نباشد جراح معمولا برش را در زیر سینه ایجاد می کند و با یک بخیه بسیار ظریف محل شکاف را به هم وصل می کند، قرار دادن پروتز از شکاف زیر سینه رایج ترین نوع جراحی در زیبایی پستان ها است، البته محل برش بسیار کوچک بوده و بعد از مدتی کم رنگ می شود.

البته برش های دیگری نیز برای قرار دادن پروتز وجود دارد که ممکن است جراح از طریق آنها نیز اقدام نماید.

 

محل برش سینه در پروتز پستان

  • برش زیر پستان
  • برش زیر بغل
  • برش دور آرئول ( هاله ی پستان )
  • برش اطراف ناف

انتخاب محل برش بسته به نوع پروتز ، میزان دلخواه شما برای بزرگی پستان ، شکل بندی شما و انتخاب جراح دارد .

 

انواع پروتز سینه

پروتز سینه را می توان با توجه به شکل و جنس آنها تقسیم بندی کرد.
پروتز ها از لحاظ جنس تشکیل دهنده آنها به دو دسته سیلیکونی و پروتز های سالین تقسیم می شوند .
پروتز های سالین از محلول های آب نمکی ساخته می شوند و در صورتی که دیواره این پروتز ها پاره شود مایع موجود در آنها به بیرون ریخته شده و جذب بدن می شود .این پروتز دارای مجوز سازمان غذا و دارو است اما پس از اینکه پروتزهای سیلیکونی مورد تایید قرار گرفت از محبوبیت این پروتز ها کاسته شد.
پروتز های سیلیکونی همان طور که از اسم آنها پیداست از ژل های سیلیکونی ساخته شده اند و ترکیبی از ژل های سیلیکونی در آنها به کار برده شده است که هر کدام دارای تراکم چسبندگی متفاوتی هستند .پروتز های سیلیکونی به بافت سینه بیشتر شبیه هستند و زمانی که دیواره پروتز آسیبی ببیند مواد تشکیل شده آن در داخل پوسته پروتز سینهباقی می ماند و یا در اطراف آن می ماند.
حال اگر بخواهیم پروتز سینه را از لحاظ شکل ظاهری آنها بررسی کرد می توان گفت به دو دسته گرد و آناتومیک گروه بندی می شوند.
پروتز های گرد شکلی نیم کره داشته و فرم سینه را به شکلی یکسان و یکنواخت در تمامی نواحی برجسته می کند این پروتز ها برای برجستگی بخش های فوقانی سینه بسیار  مناسب هستند و نمایی گرد را به سینه خواهند داد.
اما در پروتز های آناتومیک که به آنها پروتز های قطره اشکی نیز گفته می شود از لحاظ ظاهری شبیه به فرم سینه هستند به این صورت که در بخش بالایی برجستگی کمتر بوده و در قسمت نوک سینه ماکسیمم برجستگی وجود دارد و دوباره  در قسمت های پایینی برآمدگی کمتر خواهد شد .معمولا استفاده از این نوع از پروتز ها در بین خانم ها رایج تر است .این پروتز ها باید به شکلی صحیح در بدن قرار بگیرند زیرا برخلاف پروتز های گرد که در هر جهتی قرار گرفته می شوند( و همچنین با چرخش آنها هیچ اختلالی د رظاهر سینه به وجود نمی آید)باید به طور دقیق قرار بگیرد تا هیچ گونه ناهماهنگی در بین سینه به وجود نیاید.

عوارض جراحی سینه

در صورتی که پروتز ها پاره شوند بیمار باید برای برداشتن و یا تعویض آنها دوباره به پزشک مراجعه کند .
در صورتی که پروتز ها به شکل نامناسب در بدن قرار بگیرد سینه شکلی موج دار به خود می گیرد و تغییر حس دائمی در نوک سینه از مشکلات به وجود آمده خواهد بود .
انقباضات کپسولی از دیگر عوارض پروتز سینه خواهد بود .منظور از این عبارت واکنش های که بدن به به پروتز سینه نشان می دهد خواهد بود.
در برخی از موارد پروتز های سینه در نتیجه مامو گرافی اختلال ایجاد می کنند و در صورتی که بیمار برای تشخیص بیماری های سرطان سینه به پزشک مرااجعه کند تشخیص بیماری سخت خواهد بود و بیمار باید برای برداشتن پروتز ها به متخصص مراجعه کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دکتر مهدی جعفری در ارتباط باشید .

با تشکر، مدیریت سایت دکتر جعفری

ارسال شده در پروتز سینه توسط jafari