جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی )

Rhinoplasty

امروزه اغلب افراد علاقه مندند که بینی زیبا داشته باشند و تناسب چهره شان را حفظ نمایند تا جذابیتشان افزایش یابد. جراحی پلاستیک بینی “رینوپلاستی” نام دارد که اکثر اشخاص جهت زیباتر شدن بینی خود اقدام به انجام آن می نمایند.

 دکتر مهدی جعفری نیز مانند تمام فوق تخصصین جراحی پلاستیک و زیبایی، معتقد می باشد برای خانم ها حداقل سنی که باید جراحی بینی انجام گیرد ۱۶ سال تمام و برای آقایان ۱۷ سال تمام است. دلیل این بازه  این است که غضروف های بینی تا این سنین در حال رشد هستند و به همین دلیل اگر جراحی بینی انجام گیرد ممکن است که مشکلاتی در ظاهر بینی به وجود آید و پشت بینی گود شود.

.برای اینکه بتوانید یک عمل جراحی زیبایی بینی موفق را داشته باشید نیاز است که در مرحله  اول در انتخاب جراح بینی دقت نمایید.جراح بینی باید دانش و مهارت های مورد نیاز این جراحی را داشته باشد تا بتواند به بهترین نحو ممکن خواسته شخص را برآورده سازد.

روش های جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی به دو روش باز و بسته صورت میگیرد که روند انجام جراحی در دو روش متفاوت است.

  • جراحی بینی به روش باز : در این روش پوست وسط بینی برش داده می شود و پوست بینی بلند شده و اصلاحات مورد نیاز انجام میگیرد. این روش بیشتر در بینی هایی که دارای نوک پهن هستند صورت میگیرد. همچنین از این روش می توان برای جراحی بینی های کج و بینی هایی که نقص مادرزادی دارند استفاده نمود.در صورتی که بینی نیاز به استفاده از غضروف جهت ترمیم و تقویت بینی داشته باشد باید از این روش استفاده نمود.
  • جراحی بینی به روش بسته : از این روش برای انجام جراحی بینی هایی که قوز کمی دارند و نیاز به ترمیم خاصی در نوک بینی ندارند استفاده می شود. در این روش دستکاری بینی بسیار کم خواهد بود.

 مزیت های جراحی زیبایی بینی

  • افرادی که به دلیل ظاهر بینی پهن و یا برآمده و قوز دار از ظاهر خود نارضایتی دارند، می توانند با ایجاد تغییرات کوچکی با انجام جراحی زیبایی بینی اعتماد به نفس خود را بالا ببرند.
  • ظاهربینی به تنهایی ممکن است دارای نقش های زیادی باشد. اما یکی دیگر از فاکتورهایی که در جراحی زیبایی بینی به آن توجه میشود تناسب بینی با دیگر اجزای صورت خواهد بود که باعث بهبود ظاهر فرد و همچنین ایجاد یک چهره جدید و زیبا خواهد شد.

جراحی زیبایی بینی می تواند در کنار درمان مشکلات تنفسی صورت گیرد. در این جراحی تمامی ناهنجاری تنفسی و عملکرد بینی برطرف خواهد شد و در کنار آن فرد می تواند از ظاهر بینی خود نیز رضایت داشته باشد.

می خواهم بیشتر بدانم