بزرگ کردن سینه

جراحی پروتز سینه ( بزرگ کردن پستان )

Breast Implant

جراحی پروتز سینه که به منظور بزرگ کردن سینه مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از جراحی های موفق برای افرادی است که بافت سینه آنها کوچک یا تخریب شده می باشد. منظور از تخریب افتادگی خفیف سینه ها یا کوچک شدن سینه بر اثر عواملی مانند شیردهی و کاهش وزن است.

ممکن است فرد به صورت ژنتیکی و موروثی سینه های کوچکی داشته باشد که حتی بعد از بلوغ نیز این رشد متوقف شده است.

پیشنهاد جراحان حرفه ای مانند دکتر جعفری برای داشتن یک سینه زیبا و خوش فرم قرار دادن پروتز درون سینه است. پروتز سینه با قرارگیری در بافت سینه می تواند باعث پر کنندگی و افزایش حجم سینه ها شود و زیبایی و جذابیت بانوان را بیشتر کند.

پروتز سینه یکی از جراحی های پرطرفدار می باشد که روزانه بسیاری از خانم ها را برای این عمل ترغیب می نماید.

انواع پروتز سینه

پروتز سینه را می توان با توجه به شکل و جنس آنها تقسیم بندی کرد.

پروتز ها از لحاظ جنس تشکیل دهنده آنها به دو دسته سیلیکونی و پروتزهای سالین فیلد تقسیم می شوند .

پروتز های سیلیکونی همان طور که از اسم آنها پیداست از ژل های سیلیکونی ساخته شده اند که هر کدام دارای تراکم چسبندگی متفاوتی هستند. پروتزهای سیلیکونی به بافت سینه بیشتر شبیه هستند و زمانی که دیواره پروتز آسیبی ببیند مواد تشکیل شده آن در داخل پوسته پروتز  یا اطراف آن باقی میماند.

پروتز های سالین از محلول های آب نمکی ساخته می شوند و در صورتی که دیواره این پروتز ها پاره شود مایع موجود در آنها به بیرون ریخته شده و جذب بدن میشود. این پروتز دارای مجوز سازمان غذا و دارو است اما پس از اینکه پروتزهای سیلیکونی مورد تایید قرار گرفت از محبوبیت این پروتز ها کاسته شد.

پروتز سینه از لحاظ شکل ظاهری به دو دسته گرد و آناتومیک گروه بندی می شوند :

پروتز های گرد شکلی نیم کره داشته و فرم سینه را به شکلی یکسان و یکنواخت در تمامی نواحی برجسته می کند. این پروتز ها برای برجستگی بخش های فوقانی سینه بسیار  مناسب هستند و نمایی گرد را به سینه خواهند داد و همچنین با چرخش آنها هیچ اختلالی در ظاهر سینه به وجود نمی آید.

پروتز های آناتومیک که به آنها پروتز های قطره اشکی نیز گفته می شود از لحاظ ظاهری شبیه به فرم سینه هستند به این صورت که در بخش بالایی برجستگی کمتر بوده و در قسمت نوک سینه ماکسیمم برجستگی وجود دارد و در قسمت های پایینی برآمدگی کمتر خواهد شد.

معمولا استفاده از این نوع از پروتز ها در بین خانم ها رایج تر است . این پروتز ها باید به شکلی صحیح در بدن قرار بگیرند زیرا برخلاف پروتز های گرد که در هر جهتی قرار گرفته می شوند باید به طور دقیق قرار بگیرد تا هیچ گونه ناهماهنگی در بین سینه به وجود نیاید.

می خواهم بیشتر بدانم