آبدومینوپلاستی

جراحی شکم ( آبدومینوپلاستی )

Abdominoplasty

Tummy Tuck

ابدومینوپلاستی امروزه کمک بزرگی به افرادی با شکم های شل و افتاده کرده است. با این روش می توانید بافت های چربی و پوست اضافی شکم را بردارید.

بیشتر جراحی های ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم همراه با روش های ساکشنی ( لیپوماتیک یا لیپوساکشن ) انجام میشوند .

روش جراحی آبدومینوپلاستی

طی جراحی آبدومینوپلاستی یا تامی تاک چربی های اضافی از شکم خارج و پوست اطراف آن کشیده و صاف می شود، نتیجه این جراحی داشتن یک شکم صاف و بدون چربی است.

جراحی ابدومینوپلاستی به این شکل است که جراح برای شروع نیاز به بیهوشی بیمار دارد، بعد از این اقدام نیاز است تا بافت زیر شکم باز شود، به این منظور جراح شکاف لازم را در زیر شکم ایجاد می کند این شکاف در واقع راه دسترسی به چربی های زیر شکم، دور شکم و اطراف ناف خواهد بود.

بعد از جراحی معمولا مقادیر زیادی پوست اضافه که دچار ترک و افتادگی شده است باقی می ماند که پیش از این چربی های زیر آن تخلیه شده اند. برای این کار دکتر جعفری، پوست های افتاده زیر شکم و اطراف آن را نیز برش می دهد و برای اینکه بتواند دوباره شکم را ترمیم کند از پوست های بالای ناف کمک می گیرد، در چنین شرایطی است که پوست بالای ناف که بافت سالمی دارد را به سمت زیر شکم هدایت می کند و دوباره بخیه می زند. البته پیش از آن برای ناف یک سوراخ جدید ایجاد شده و آن را پیوند می زند سپس با زدن بخیه های بسیار ظریف، شکم بسته می شود.

ممکن است مقداری از جای بخیه به صورت اسکار در زیر شکم دیده شود، اما جای بخیه ها بعد از گذشت زمان رفته رفته کم رنگتر میشوند و این امکان به بیمار داده می شود که با انجام لیزر جای بخیه ها را محو نماید .

می خواهم بیشتر بدانم